Aktywne wakacje czyli przygoda z kajakiem

Posted on 04/10/2020 7:31am

Kołobrzeg? Gdańsk? A może Karpacz? W jakie miejsce wyruszyć na tegoroczne wakacje? Jeżeli nie jesteśmy wielbicielami spacerów po nadmorskich deptakach, przeszkadzają nam tłumy urlopowiczów, a górskie wypady wydają nam się po prostu nudne, odwiedźmy Mazury.
urlop
Author: Wendy
Source: http://www.flickr.com
Cisza, spokój oraz krystalicznie czyste jeziora – to największe zalety tej części Polski. Doskonałe miejsce dla amatorów sportów wodnych, żeglowania oraz spływów kajakowych.Toteż gdy pragniemy odpocząć oderwać myśli od codziennych zmartwień, poczuć się wolnym i naładować akumulatory – postawmy na slow wakacje w kajaku. Spływy kajakowe to niezapomniana zabawa, szczególnie gdy przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Każdego dnia musimy spakować plecaki, wpakować w kajaki by dalej płynąć zgodnie z wyznaczoną trasą. Codziennie czeka nas wielka niespodzianka albowiem miejsce noclegowe wybiera się z różnych powodów. Niekiedy jest to pełen wygód domek w lesie, innym razem pole namiotowe w malowniczym miejscu.Być na Mazurach i nie płynąć Krutynią? Niemożliwe. Krutynia uznawana jest za najbardziej malowniczy i najładniejszy szlak kajakowy w kraju. Kajakowa wyprawa to wspaniały sposób, aby poznać Mazury. To możliwość obcowania z przepiękną przyrodą jednocześnie najważniejsza atrakcja regionu. Z tego powodu pozycja obowiązkowa. Nawet najzagorzalszego mieszczucha zachwycą ogromne lasy, krystalicznie czyste wody rzek oraz jezior oraz podpływające do kajaka łabędzie. Omijanie przeszkód na trasie to wspaniała zabawa. Myślimy: czy kajak to sport jedynie dla wysportowanych osób? Zdecydowanie nie. Nie trzeba być w super formie, aby poradzić sobie z wiosłowaniem - . Wystarczy odrobina wprawy, którą zdobywa się bardzo szybko.wycieczki
Author: Trevor Mattea
Source: http://www.flickr.com
Urlop na Mazurach to także ważne miejsca związane z historią. Cieszące się wielkim zainteresowaniem urlopowiczów z Polski jak i zza granicy krzyżackie zamki, które możemy zobaczyć poznając tzw. szlak krzyżacki czy sławna rekonstrukcja bitwy pod Grunwaldem będą interesującą lekcją historii.
Przepełnione plaże, kolejki, gwar i szum mogą zamienić urlop w koszmar. Dlatego szukajmy bardziej niszowych terytoriów, do jakich z całą pewnością możemy zaliczyć Mazury.

Tags: wakacje, turyści, trasy, sporty