Barcelona - kraj piłki nożnej, ale czy tylko?

Posted on 13/03/2019 7:51am

Słysząc na temat Barcelony mamy dokładnie dwa skojarzenia: przepiękne miejsce oraz (ten przykład jest jeszcze częstszy) niesamowity, niepowtarzalny klub sportowy FC Barcelona. Faktycznie Barcelona jest miejscem gdzie powstał jeden z najbardziej rozpoznawalnych oraz najlepszych na świecie klubów sportowych i to nie dlatego, że wyróżnia się on nazwą, sloganem reklamowym, czy jakimiś przystojnymi buziami (choć musimy przyznać, że jest ich tam parę) - jego popularność powstała dzięki ciężkiej pracy całego klubu, który sukcesywnie prze do przodu, by być jak najlepszym i juz teraz posiada naprawdę imponujące wygrane na swoim koncie i to we wcale nie małej liczbie.
Jednak czy sama Barcelona poza swoimi piłkarzami ma się czym pochwalić?


poranek w Gdańsku
Author: kishjar?
Source: http://www.flickr.com


Barcelona - miasto wspaniałych widoków i miejsc


Ostatnie pytanie jest oczywiście pytaniem retorycznym, o czym wie każdy, kto choć spojrzał na zdjęcie tego pięknego, wspaniałego państwa. Barcelona to miasto turystyczne - znajdziemy tam między innymi pełno przepięknych parków dla miłośników natury, oraz najlepszą według National Geographic oraz Discovery Channel plażę miejską na świecie. 


Barcelona - miasto pięknych zabytków


Jak dobrze wiemy w każdym zakątku świata możemy znaleźć świadectwa tego, co było "kiedyś".

Zobacz następne podobne niezwykle przydatne źródło informacji na opisywany problem - kliknij tu oraz przeczytaj więcej w serwisie Hotel Żubrówka Białowieża.

Nazywamy te przedmioty, czy budowle zabytkami, a Barcelona ma się tutaj czym pochwalić. Jak dobrze wiemy niektóre zabytki historyczne mają pewne szczególne znaczenie, nie tylko dla danego miejsca, czy państwa, ale dla całego świata. W trosce o te rzeczy utworzono tak zwaną "listę światowego dziedzictwa", którą prowadzi pewna organizacja wyspecjalizowana ONZ o nazwie UNESCO. Lista ta obejmuje zabytki z całego świata, chroniąc je poprzez jej członków, którzy działają również na całym świecie. Barcelona jest miejscem, gdzie zabytków na liście UNESCO jest aż dziewięć i każdy z nich jest samo w sobie niesamowitym ewenementem. Na liście znajdziemy między innymi wspaniały Park Güell, oraz Palau Güell (pałac), Casa Milà, Casa Vicens, czy Casa Batlló, oraz Cripta de la Colonia Güell - warto tutaj wiedzieć, że wszystkie wymienione przed chwilą miejsca są zaprojektowane przez jedną, jedyną osobę, mężczyznę o imieniu Antoni Gaudíego.
Oczywiście poza zabytkami UNESCO w Barcelonie jest tez dużo innych przepięknych atrakcji, pomijając już oczywiste muzea, czy galerie sztuki, oraz teatry i opery, ponieważ dla nich potrzeba by było osobnego artykułu. Warto jeszcze jednak na koniec dodać, że poza architekturą, Barcelona szczyci sie wspaniałą pogodą. 

Tags: park, miasto, natury