Belgrad na wyjazd podczas weekendu, czyli czym przyciąga stolica Serbii

Posted on 25/02/2020 7:26am

Każdy następny weekend to nowe plany, jakie można urealnić. Nie za każdym razem mamy chęć imprezować bądź leniuchować z pilotem w ręku. Czasami nachodzi nas pragnienie zrobić coś bardziej zwariowanego, np. odwiedzić Belgrad. To możliwe, gdy jedynie odszukamy korzystną dla naszego portfela propozycję, bowiem nic bardziej nie cieszy, jak niekosztowne podróże. Co odwiedzić w stolicy Serbii, gdy w końcu uda nam się do niej zawitać?


Kluczowym punktem Belgradu jest niezaprzeczalnie Kalemegdan, czyli XVII-wieczne fortyfikacje, przy jakich rozciąga się przepiękny, wielki park. Fortyfikacje obejmują dwie twierdze, wieżę zegarową i Pomnik Posłańca Zwycięstwa. To dobre miejsce, by powoli pospacerować, zanim wybierzemy się dalej, a dokładniej na ulicę Skadarlija, pełną kafejek, galerii i sklepików z pamiątkami, skąd przywieziemy podarki dla najbliższych (dowiedz się nieco więcej). Stolica Serbii to także deptak Knez Mihailova, z pięknymi rezydencjami i sklepami, które mogą nas zaciekawić. Jeżeli cenimy zabytki religijne, nasze nogi powinny nas skierować do jednej z największych prawosławnych świątyń jakie istnieją, a dokładniej do cerkwi Św. Sawy. Potem można odwiedzić kilka muzeów, ponieważ każda wycieczka ma rozszerzać naszą wiedzę. Zwłaszcza rekomendowane jest Muzeum Narodowe i Muzeum Etnograficzne, a także niezmiernie interesujące Muzeum Lotnictwa.
miasto
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com


Właściwie powinno znajdować się na pierwszym miejscu, ponieważ pokazuje odwiedzającym ok. dwustu eksponatów samolotów, które budzą zaciekawienie i emocje (zerknij). Kiedy na koniec chcielibyśmy odrobinkę się zrelaksować, można pójść nad specjalnie wykonany, sztuczny zalew z ciągnącymi się przez 7 kilometrów plażami.
miasto
Author: Bill Benzon
Source: http://www.flickr.com

Każdy chce zobaczyć inny kawałek świata. Jedni oddadzą wszystko, aby odwiedzić Nowy Jork, inni marzą o podróży do Amsterdamu, następni zaś najchętniej ukryliby się w urokliwej mazurskiej wiosce, z dala od gwaru miasta.


Dobrze urzeczywistniać własne marzenia oraz wybierać się choć na niedługie, weekendowe podróże, gdyż to przeżycia, a potem wspomnienia są w życiu najistotniejsze. W starszym wieku bowiem nie będziemy pamiętać, jak dużo imprez zrobiliśmy czy ile filmów widzieliśmy, lecz każda wycieczka na pewno będzie w naszym sercu.

Tags: samoloty, świątynia, Serbia