Beskid Śląski posiada sporo atrakcji dla podróżników oraz mieszkańców szczególnie ładne pasmo górskie

Posted on 29/08/2018 11:51am

Najwyższymi wzniesieniami Beskidu Śląskiego są Skrzyczne oraz Barania Góra. Takie regiony jak na przykład Szczyrk, Wisła bądź Ustroń przyciągają podróżników nie tylko z całej Polski, lecz również z innych krajów przez pełny rok. Beskid Śląski proponuje kapitalne trasy krajoznawcze i liczne atrakcje, na przykład festiwale oraz występy, jakie wyłącznie w samym czasie wakacyjnym odbywają się praktycznie co weekend.

Beskidy, góry
Author: Greg_Men
Source: http://www.flickr.com
Jest to także bajeczne miejsce dla narciarzy, gdzie są w czasie zimowym szykowane trasy z wyciągami dla narciarzy oraz wyciągi saneczkowe czy krzesełkowe. Dla wczasowiczów którzy nie mogą doczekać się zimy, aby pojeździć na nartach, w Bystrej obok Bielska-Białej otwarty jest całoroczny punkt, gdzie istnieją szlaki narciarskie. Ze Skrzycznego można polecieć na paralotni albo lotni i zjechać na przystosowanych do tego rowerach wyczynowych.Między innymi w Bielsku-Białej na zboczach Dębowca i w Ustroniu, na zboczach Czantorii Wielkiej lub na zboczach Równicy są szyny saneczkowe stanowiące fenomenalną atrakcją i rozrywkę dla pełnej rodziny. W Ustroniu wskazane jest także odwiedzać Leśny Skwer - szukaj noclegu. Niespodzianek. Entuzjaści gokartów mogą pojeździć gokartami na specjalnym torze w Bielsku-Białej.

W Bielsku-Białej na atrakcyjnych Błoniach odnajduje się miasteczko ruchu drogowego, gdzie wolno użyczyć gokarty poruszane siłami mięśni i poszusować się na uliczkach z miniaturowymi znakami drogowymi oraz funkcjonującą sygnalizacją świetlną. W Beskidzie Śląskim należałoby również odwiedzić legendarne Muzeum Koronki w Koniakowie. Beskid Śląski proponuje wiele atrakcji przez cały rok, w związku z tym każdy odnajdzie coś dla siebie.
Beskid śląski noclegi posiada przyszykowaną propozycję wielu hoteli, pensjonatów oraz pokoi gościnnych. Do dużych oraz najbardziej znanych należą na przykład Hotel Gołębiewski w Wiśle. W Szczyrku natomiast mamy Hotel (www.coraltravel.pl/Bulgaria/Burgas/hotel/NESSEBAR-BEACH/6558/40-1380-24FF.html) Meta lub Hotel Orle Gniazdo. Zaś w Ustroniu istnieje piękny Hotel (www.coraltravel.pl/Bulgaria/Burgas/hotel/ROYAL-CLUB-VICTORIA---ANDALUCIA-ELENITE/15804/40-5407-24FF.html) Diament, w Bielsku-Białej natomiast jest Hotel President.

Beskid śląski noclegi również posiada sporo pensjonatów czy pokoi gościnnych w ślicznych okolicach z krajobrazem na górską krainę. W górach tymczasem jest możliwość przespania się w schroniskach, gdzie są przygotowywane pokoje dla urlopowiczów.

Tags: hotel, schronisko, narciarskie, Szczyrk, gokart