Ciekawe miejsca i atrakcje w Kołobrzegu, rola tego miasta na mapie polskich uzdrowisk.

Posted on 06/02/2019 7:55am

Kołobrzeg jest jednym z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych nad polskim morzem. Każdego lata przybywają do niego dziesiątki tysięcy wczasowiczów, szczególnie w okresie lata miasto to, zresztą trak samo inne nad morzem, na znacznie większą ilość turystów niż mieszkańców. Do Kołobrzegu większość osób przyjeżdża przede wszystkim dla morza i piaszczystych plaż, tak naprawdę warunki do aktywnego wypoczynku są tam naprawę dobre.

plaża w Kołobrzegu
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Oprócz samego plażowania można wyruszyć w rejs jedną z licznych łodzi rybackich, a dla zainteresowanych w ofercie również będzie daleki Bornholn. Na wybrzeżu działają liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, który pozwala na aktywny wypoczynek, podobnie będzie na lądzie, gdzie bez problemów można wynająć rower i jeździć na nim po okolicy. Nie można też nie pamiętać o życiu rozrywkowym i kulturalnym, oferta najróżniejszych imprez szczególnie w sezonie letnim jest naprawdę duża. Spora liczba restauracji, barów i dyskotek sprawa, że raczej się tam nie da narzekać na nudę po zakończeniu plażowania.

Jednak Kołobrzeg posiada jeszcze jedno oblicze, o którym wiedzą tylko zainteresowane osoby. Jest mianowicie jednym z najstarszych i najbardziej cenionych uzdrowisk wypoczynkowych w Polsce. Kluczowy dla tej miejscowości jest bardzo specyficzny mikroklimat, na który wpływ ma przede wszystkim bliskość morza - uzdrowisko nad morzem.

Wiatry które wieją w głąb lądu przynoszą przefiltrowane, czyste powietrze, bardzo dobrze dobrze na układ oddechowy działa także tak morski aerozol, to znaczy mikroskopijne kropelki z dużą ilością cennych minerałów. Ale uzdrowisko Kołobrzeg cenione jest nie tylko z powodu swojego mikroklimatu, chociaż on ma duże znaczenie na zainteresowanie tym miejscem.

Niezwykle cenione pośród odwiedzających są również borowiny, czyli po prostu złoża torfu. Jak potwierdzają liczne badania, borowina z okolic Kołobrzegu zawiera bardzo dużo pożądanych składników biologicznych, które mają korzystny wpływ na choroby reumatyczne Z takich też powodów liczne lecznicze ośrodki bardzo często wykorzystują borowinę, oferując szereg najróżniejszych zabiegów z nią w roli głównej.

Tags: torf, plaża, morze, turysta, restauracja, dyskoteka, wybrzeże, klimatu