Ciekawe miejsca jakie warto zobaczyć w Zakopanem

Posted on 31/01/2019 1:26pm

Morskie Oko kryje się w Dolinie Rybiego Potoku, mniej więcej 25 kilometrów od Zakopanego. W jeziorze mieszkają pstrągi, a zimą Morskie Oko krzepnie, umożliwiając przechadzki po jego tafli. Nawierzchnia jeziora to 35 ha, zaś w najgłębszym miejscu ma nieomal 51 metrów. Morskie Oko należy do punktów najentuzjastyczniej zwiedzanych przez wędrowców. Widać stąd cudowną panoramę Tatr Wysokich, zaś na brzegu znajduje się schronisko górskie.


atrakcje w Tatrach
Author: Brandon Atkinson
Source: http://www.flickr.com
Jaskinia Mylna to jedna z bardziej interesujących jaskiń, którą można zwiedzić, jednakże globtroterom udostępniono jedynie część ponad 1600-metrowego korytarza. Pieczarę możesz zwiedzać na własną rękę, bez przewodnika. Schodzi się po 3,5 m drabinie, okoliczności panujące w jaskini są raczej trudne (niska temperatura, liczne kałuże, małe korytarze). Odwiedzający powinien mieć pewne źródło światła, ciepłe odzienie a także solidne turystyczne obuwie.

Jeżeli zaabsorbował Cię niniejszy tekst, to nie wahaj się i zobacz szczegóły na stronie. Z pewnością stwierdzisz, że tam również są to bardzo ciekawe informacje.

Chociaż jaskinia nie ma zbyt dużej liczby nacieków, to atrakcją jest duże urozmaicenie korytarzy. Krupówki - to jedna z najsłynniejszych ulic w Naszej ojczyźnie. Stoją w tym miejscu wspaniałe wille, drewniane chaty, mieści się tu również większość sklepów a także restauracji. Ulica jest wspaniałym punktem dla osób ubóstwiających wszystko to, co góralskie. Krupówki są najbardziej dudniącą życiem ulicą w mieście. Poniektórzy turyści ograniczają Zakopane wyłącznie do Krupówek. Jednakże Krupówki to też miejsce, w jakim powinniśmy uważać na portfele. Dolina Kościeliska - Jest to dziewięcio kilometrowy trakt, osiągalny dla każdego. W czasie spaceru kotliną zobaczymy ciekawe skałki, groty, gęstą roślinność, górski strumień, a przede wszystkim ładne pejzaże.


noclegi w górach
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Trakt zaprowadzi nas nad Smreczyński Staw jak też do schroniska na Hali Ornak. Dawno temu dnem doliny prowadził trakt handlowy, który był celem ataków zbójników. Legenda głosi, że w dolinie są schowane kosztowności. Nosal - Nadzwyczaj popularny pośród tułaczy wierzchołek w Tatrach, o wielkości 1206 m n.p.m. Znajduje się w odległości ok. 4 km od Zakopanego. Jest doskonałym punktem widokowym na Halę Gąsienicową i Dolinę Bystrej. Na pochyłościach znajduje się popularna trasa slalomowa (1953-1954), wraz ze sztucznym naśnieżaniem a również wyciągiem krzesełkowym. Nie zwlekaj, już dziś wpisz w wyszukiwarkę: noclegi w Zakopanem.

Tags: przewodnik, Morskie Oko, popularne, chata, góralski