Co warto zabrać na wczasy

Posted on 03/09/2015 10:15am

W jaki sposób spakować się na wakacje teoretycznie każdy wie, w praktyce bywają problemy, zatem tu króciutko o tym co przydatne, mimo, iż nie tak oczywiste. Ubrań lepiej wziąć mało, bo są ciężkie i zajmują sporo miejsca, a w dodatku, w szczególności jeśli podróżujemy do Azji, na miejscu nadzwyczaj tanio można nabyć konfekcję dobraną do regionalnego klimatu.


wybierz swój rozmiar
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Przy pakowaniu strojów warto wziąć pod uwagę wiarę i kulturę kraju docelowego: do Indii albo krajów arabskich nie wskazane jest zabierać obcisłych ubrań jak też bluzek z wycięciem w przypadku pań, albo krótkich spodni. Odpowiedniej wziąć luźne przewiewne spodnie jak też luźniejsze koszule. Co więcej taka konfekcja będzie zabezpieczała przed atakami moskitów i ostrym słońcem. Jeżeli wybieramy się w góry przydać się może kurtka North Face jak też wysokie (ponad kostkę) Crocsy damskie które to zabezpieczą kostkę przed potencjalnym zwichnięciem czy zranieniem - sprawdź w tym sklepie turystycznym.

wakacje
Author: Argyll Holidays
Source: http://www.flickr.com
Bez względu na to gdzie się wybieramy warto zabrać także: szybkoschnący ręcznik - waży mniej aniżeli czekoladowy batonik i zajmuje tyle samo powierzchni, w dodatku, ponieważ schnie w ciągu parunastu minut, nie grozi mu stęchlizna. Aktualnie większość wytwórców sprzętu turystycznego ma podobne ręczniki w swojej ofercie, ceny rozpoczynają się od kilkunastu zł. Zabierz też ze sobą bieliznę outdoorową. Bywa podszyta srebrną nitką o działalnościach antybakteryjnych, dzięki temu nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Nadto dobrze wydala wilgoć na zewnątrz, zaś dzięki temu, że jest bezszwowa, zapewnia duży komfort noszenia. Latarka przyda się zarówno jeżeli nagle wieczorem zostanie wyłączony prąd, jak też podczas powrotu do hotelu po zmroku. Środek na moskity. Komary roznoszą choróbska, a ich ugryzienia nie są zbyt przyjemne.


W dodatku możemy spotkać je wszędzie, więc dobrze jest zabrać cokolwiek, co je odstraszy. Telefon bez simlocka z roamingiem. Kartę SIM można nabyć już na lotnisku, a do rozmów miejscowych, dla przykładu rezerwacji hoteli, lub komunikacji z innymi uczestnikami wyprawy może być ogromnie przydatna. Do tego możemy wykupić pakiet internetu. Na wypadek zgubienia paszportu nieodzownie musimy posiadać skan tak strony z danymi osobistymi jak i wizy do kraju, w jakim się przebywa. Ksero jest potrzebne przy wynajmowaniu pojazdu, motoru czy sprzętu wodnego. Na ogół firmy posiadają własne kserokopiarki, ale warto posiadać parę kopii w zapasie.

Tags: urlop, góry, wczasy, wakacje