Co warto odwiedzić w Bułgarii

Posted on 29/08/2018 12:19pm

Bułgaria jest krajem niezmiernie wziętym w zakresie turystyki, a jest to niechybnie jeszcze ślad z czasów, gdy przynależeliśmy jako państwo do niesławnego bloku wschodniego oraz jedynym państwem do którego warto było pojechać były właśnie wybrzeża Bułgarii. Na wakacje w tym kraju stać było wiele rodzin a nadal jest to miejsce, do którego możemy za stosunkowo niewielką opłatę spędzić miło urlop. Ceny są niezbyt duże, natomiast do restauracji możemy chodzić częstokroć oraz dobrze zjeść.

bułgaria
Source: pixabay.com
Oczywiście najpopularniejszym punktem w Bułgarii jest Riwiera Bułgarska, rozciągająca się nad Morzem Czarnym. Temperatury są w tej okolicy imponujące, a ciepłe morze oraz czyste plaże skłaniają do dłuższego pobytu. Ulokowało się w tym miejscu też wiele pierwszorzędnych ośrodków wypoczynkowych. Jak to zazwyczaj bywa w luksusowych kurortach nie brak tu rozrywek, tak tych typowych, jak plażowanie, a także tych wyszukanych, jak tenis ziemny, paintball lub ekskluzywne kluby nocne. Plaże są tu zniewalające, a czasami nawet sięgają 100 m szerokości. Złote Piaski (https://www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/bulgaria/zlote-piaski/). Kurort ten ma nadzwyczajne znaczenie, bowiem jako pierwszy wzrósł do rangi miejsca dla elit. Na wakacje jechali tam tylko najbogatsi. Współcześnie jest to jeden z kilku ośrodków dla Europejczyków. Poza wybrzeżami jednak jest w tym miejscu również coś do zwiedzania. W okolicy leży klasztor Aładża, zachwycający nie jedynie technologią budowy, ponieważ jest on wykuty w skale, ale także zaciekawia powiązanymi z nim legendami. W bezpośrednim otoczeniu mieści się również rezerwat Kamienny Las, obejmujący kolekcję powyżej 300 kamiennych tworów o wielkości od 6 do 12 metrów.bułgaria wycieczki
Author: Andrew Nash
Source: http://www.flickr.com
Metropolia Bułgarii - Sofia, dostatnia jest przede wszystkim w obiekty sakralne. Zdołamy tutaj odnaleźć zarówno sobory jak i prawosławne cerkwie. Bułgaria poza Morzem Czarnym ma jeszcze w swojej ofercie turystycznej Góry Riła. To prześliczny, porośnięty zielonością masyw, z blisko 90 pojedynczymi skalistymi szczytami sięgającymi ponad 2 tys metrów npm. W górach można trafić na nieduże romantyczne jeziorka, których jest aż 150. Dostosowano tutaj wiele tras turystycznych zarówno dla spacerowiczów jak również rowerzystów. Zimą góry zapraszają na stok. U stóp masywu spoczywa także prawosławny Klasztor Św Iwana, zaprojektowany na planie czworoboku z cudnym dziedzińcem jak też dwiema bramami. Wystarczy wbić w przeglądarkę Bułgaria wycieczki, aby cieszyć oczy przytoczonymi cudownościami.

Tags: urlop, plaża, turystyka, wczasy, Riwiera Bułgarska