Co warto zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich? Dlaczego to doskonałe miejsce o każdej porze roku?

Posted on 06/06/2019 8:02am

Wyspy Kanaryjskie można podzielić na 2 grupy. Jedne z nich to Wyspy Szczęśliwe, które są położone na zachodzie, czyli Teneryfa czy Gran Canaria, inne natomiast to Wyspy Purpurowe, do nich zaliczyć trzeba Fuerteventurę oraz Lanzarotę.


To one położone są w najbliższej odległości od Afryki. Dawniej te wyspy były jedynie dla najbogatszych, obecnie są dostępne dla każdej osoby.
Na wyspie cały czas jest wspaniała, wiosenna pogoda, tak więc jesteśmy w stanie tu przyjeżdżać przez cały rok. To szczególnie przyjemne, jak przyjeżdżamy na Wyspy Kanaryjskie w środku polskiej zimy. Nie dziwi więc, iż jak Wyspy Kanaryjskie wycieczka pasuje także w zimę, by trochę się ogrzać pod afrykańskim słońcem. Archipelag Wysp Kanaryjskich to 7 dużych wysp i paru mniejszych, które nie są zamieszkane na stałe. Na największej z nich, mowa o Teneryfie, słońce jest właściwie cały czas, przez ponad 300 dni w roku - skocz.


ręczniki plażowe
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com


Krajobrazy są wspaniałe, pamiętamy je do końca życia. Są więc urwiste góry, ogrody kwiatowe oraz zadbane parki. Z pewnością dobrze poznać stolicę, czyli Santę Cruz. To dość młode, tętniące życiem miasto, w którym z pewnością poczujemy się dobrze. Trochę mniejsza wyspa - Fuerteventura znajduje się na wschodzie wyspy. Ma najdłuższą linię brzegową, wspaniałe, szerokie i piaszczyste plaże. Znajduje się tu ich ponad 150! - wycieczka na Wyspy Kanaryjskie.


Złocisty piasek zachęca do plażowania, ale i Spacerów. Najbardziej popularna jest Playa de Sotavento.


Występują na niej najlepsze warunki dla wielbicieli windsurfingu, gdyż bez przerwy wieją tam silne wiatry. Dobrze wybrać się na Wyspy Kanaryjskie i radować się wspaniale spędzonym tam czasem.

Tags: plaże, parki, Spacer, okres