Czemu warto odwiedzić Kłodzko? Co daje nam to miasto i jego okolice? Co będziemy mogli odnaleźć w nim dla siebie?

Posted on 14/12/2018 10:17am

Sporo osób zna Kłodzko w związku z wielką tragedią, jaka zdarzyła się w 1997 roku. Powódź, która w lipcu przetoczyła się przez to miasto poczyniła ogromne szkody. O tym urokliwym mieście zrobiło się wtedy głośno, jednakże tego typu rozgłos z pewnością nie jest przyjemny… Całe szczęście od tego czasu upłynęło już dużo czasu, a wizerunek Kłodzka to nie dramatyczne obrazki w wiadomościach, a walory, które od dawien dawna tu były.

Kłodzko
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Atrakcyjność tego miasta to bardzo dobre położenie na głównej trasie, w przepięknym miejscu – centralnie w Kotlinie Kłodzkiej, w sąsiedztwie pięknych i chętnie odwiedzanych miejscowości uzdrowiskowych jak i terenów turystycznych. Kłodzko posiada wyjątkowy charakter, zawdzięcza go burzliwej oraz fascynującej, około 1000-letniej historii. W mieście znajduje się sporo zabytków architektonicznych. Kłodzko jest doskonałą bazą na wycieczki dla ludzi, którzy zwiedzają pobliskie góry - wejdź na

Sporo skalistych miejsc i piękne widoki, które można podziwiać ze szczytów gór, to wielka zachęta dla osób chcących zaszyć się chociaż na chwilkę, z dala od miejskiego hałasu. Kotlina Kłodzka jest więc świetnym miejscem dla jednostek, które poszukują spokoju i bliskości przyrody. Dla fanów ptaków polecamy wypady z lornetką w pobliże bystrych rzeczek górskich, w takich miejscach swoje gniazda mają liczne gatunki doskonałych ptasich śpiewaków. Dla wędkarzy również jest tutaj miejsce, gdyż w okolicy Kłodzka jest sporo pięknie położonych łowisk, natomiast w tutejszych rzekach występują dorodne oraz rzadko spotykane gatunki ryb.


Co więcej, ziemia kłodzka określana jest czasem jako “kraina pstrąga”, zaś daniem regionalnym jest pstrąg po królewsku. Miasto i najbliższe tereny zapewniają wiele atrakcji dla turystów lubiących aktywnie spędzać czas wolny. latem można uprawiać wspinaczkę skałkową, lub jeździć na koniu. Bardzo dobrze rozwinięta jest sieć dróg rowerowych, przez co każdy, kto chce zwiedzić okolice na rowerze znajdzie tutaj miejsce dla siebie. Zimą tym bardziej nie brak atrakcji. Na nartach możemy zjeżdżać na stokach w Zieleńcu czy Czarnej Górze. Dla miłośników narciarstwa biegowego doskonałe będą Góry Stołowe.

Prezentowany artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis hotels imerovigli santorini, a znajdziesz więcej podobnych informacji, które również będą ciekawe.

Noclegi Kłodzko powinniśmy rezerwować wcześniej, bo w sezonie letnim oraz zimowym może być z tym problem.

Tags: Ryby, miasto, zabytki, atrakcje, górskich