Czemu warto pojechać do Kołobrzegu? Co oferuje ta ciekawa miejscowość?

Posted on 16/02/2019 7:25am

Kołobrzeg to pewnie wszystkim ludziom znana miejscowość nad naszym morzem. Na pewno w tym mieście nie będzie nudno, bo jest tutaj rzeczywiście wiele atrakcji. W okolicach Kołobrzegu nie występuje jakiś większy przemysł, więc można się zrelaksować oddychając przyjemnym powietrzem. Z tego powodu też wiele ludzi przyjeżdża tu do sanatoriów, ponieważ morski klimat wspaniale wpływa na drogi oddechowe. Jest tu także wiele ośrodków i wspaniała baza noclegowa, hotel w Kołobrzegu może zachwycić przyjezdnych.


kołobrzeg
Bardzo ciekawa jest na pewno informacja, że nazwa Kołobrzeg zrodziła się dopiero po wojnie. Przed wojną była tu miejscowość Altstad, co znaczy “Stare Miasto”. Jeśli chodzi o obecną nazwę, to jest spór, skąd się wzięła. Jedni twierdzą, iż to przez bliskość morza, ale wtedy Bałtyk od tego miasta dzieliły około cztery kilometry. Kolejna wersja jest bardziej wiarygodna, otóż część badaczy twierdzi, iż nazwa jest jedną z grupy nazw kulturowych, które odnoszą się do obiektów kultury. Kołobrzeg jest jednym ze starszych miast na Pomorzu. Pierwszy gród leżał tam, gdzie dziś leży wieś Budzistowo. Pierwsze informacje o tej miejscowości znajdziemy w zapiskach ze Zjazdu Gnieźnieńskiego. W 1255 roku, od księcia Warcisława Kołobrzeg dostał prawa miejskie. Wzrost znaczenia zawdzięczał warzelnictwu soli, ale także rozwojowi handlu. W osiemnastym wieku przerobiony został na twierdzę, która nie została podbita. Po burzliwych latach, w 1872 roku zdecydowano się zlikwidować twierdzę, to spowodowało, że miasto dalej mogło się rozwijać.

Zaintrygował Cię powyższy komentarz spod linku (https://www.saladlaciebie.com/sale-weselne/elk-1/perla-mazur.html)? Jeżeli go nie popierasz, to zapraszamy do polemiki. Każda debata będzie mile widziana.

Wtedy Kołobrzeg zaczął swą przemianę w miejsce do wypoczynku. I tak wygląda to do dziś - zapoznaj się z informacjami.


plaza kołobrzeg
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
A dzisiaj Kołobrzeg to najpopularniejsze miasto nad naszym morzem, znajdziemy tutaj mnóstwo miejsc by odpocząć, jak hotel spa, zjemy w dobrej restauracji, zachwyci nas molo oraz duża, czysta plaża. Tutejsza plaża jest jedną z najbardziej czystych, zachwyca pięknym piaskiem, przyjemnie na niej spędzać czas. Klimat kołobrzeski jest bardzo łagodny, zimy są lekkie, lata przyjemnie ciepłe. Nie dziwi więc fakt, że w ciągu całego roku można spotykać tu weekendowych przyjezdnych czy kuracjuszy. Dla dużej liczby osób, których spotyka się na ulicach tego miasta to nie pierwsza wizyta w tym mieście. Nie jest to żadna niespodzianka, gdyż sporo z przyjeżdżających, którzy raz zawitali do tego miasta powraca ponownie - wypoczynek kołobrzeg. Faktycznie jest to miasto, które przyciąga.

Tags: morze, Pomorze, sanatorium, baza noclegowa