Czemu warto wybrać się do Tunezji i co trzeba na pewno obejrzeć?

Posted on 31/10/2018 7:20am

Duże miasta pełne cennych skarbów dawnej architektury zachowane w stylu arabskim, piękne nabrzeża oraz popularne kurorty, niesamowite stanowiska archeologiczne – takie atrakcje turystyczne przechowuje w swych granicach Tunezja.

Przyjezdni nie bez powodu przybywają tak chętnie na teren tego państwa, które ostatnimi laty urosło do rangi jednego z najważniejszych miejsc turystycznych w Afryce. Biura podróży kuszą propozycjami, jak Tunezja last minute, dzięki którym wczasy oraz wyjazdy do tego kraju są coraz częściej dostępne dla każdego. Tunezja może się jednakowoż zareklamować nie tylko imponującymi kurortami oraz potężnymi miejscowościami.

Zaintrygowały Cię wiadomości opublikowane w naszym artykule? Zapewne przyda Ci się również dodatkowe czytanie. Nie ociągaj się zatem i wejdź do następnej witryny.

Podczas wycieczki po tym kraju dobrze jest zatrzymać się choć przez chwilę we wsi o nazwie El-Kef.

Panuje w niej spokojnie, a pomimo tego turyści mogą tutaj skorzystać z wyjątkowych atrakcji. Co czeka na przybyszów, którzy chcą swe wakacje w Tunezji wzbogacić o wizytę w wiosce El-Kef? Jednym z najcenniejszych zabytków w tym mieście jest kazaba, wybudowana na wzniesieniu znanym oraz służącym także za dobry punkt do obserwacji okolicy. Okazale prezentuje się tamtejsze muzeum regionalne, którego głównym tematem są Beduini i ich życie. Bardzo interesująco prezentują się tutaj naczynia jak i tradycyjne warsztaty tkackie. To właśnie im przyjezdni poświęcają najwięcej czasu.El-Kef na brak zainteresowanych odwiedzinami nie narzeka. Choć jest to niewielka miejscowość, turystyka na jej terenie rozwija się niesamowicie dobrze. W efekcie zaplecze turystyczne jest tutaj coraz lepsze, a odwiedzającym coraz łatwiej jest znaleźć odpowiednie miejsce noclegowe na obszarze wyżej wspomnianej wioski.

Wzrasta liczba lokali gastronomicznych, gdzie przyjezdni mogą odkryć bogactwa tak wyjątkowej diety, jaką jest tamtejsza kuchnia. Na pewno wczasy na jej terenie są doskonałą okazją do spróbowania jej najważniejszych specjałów. El-Kef ma też dobrze funkcjonującą komunikacją. Z tej miejscowości można dzięki autobusom odbywać ciekawe wycieczki zarówno do Bizerty, jak i do Tunisu. Z pewnością miło będzie zatrzymać się w nie aż tak powszechnym oraz zatłoczonym kurorcie.

Tags: urlop, nocleg, wakacje, Muzeum