Czy ciekawy może być wypad do Rzeszowa? Jakie rzeczy powinniśmy tam obejrzeć? Jakie są najważniejsze atrakcje?

Posted on 12/10/2017 7:14pm

Rzeszów to 200-tysięczne miasto, jakie zajmuje obszar 116, 32 kilometrów kwadratowych. Zlokalizowane jest po dwóch brzegach Wisłoka, na styku ważnych szlaków europejskich komunikacji drogowej, lotniczej i kolejowej. Do granicy z Ukrainą jak również Słowacją jest nie aż tak daleko, około dziewięćdziesięciu kilometrów, zaś Międzynarodowe Lotnisko ma połączenia z różnymi krajami. Rzeszów to też najważniejszy ośrodek przemysłowy, akademicki jak i kulturalny w Polsce Południowo-Wschodniej. Do Rzeszowa przyjeżdża bardzo wielu turystów, przykładowo do hotel Rzeszów centrum, gdyż jest tam cała masa atrakcji.

noclegi w Rzeszowie
Hotel z galerią w Rzeszowie

Rzeszów jest niesamowicie przyjazny dla turystów, bo oprócz dobrze przygotowanej bazy gastronomiczno-hotelarskiej, znaleźć można cała masa możliwości, żeby ciekawie spędzić czas. Są w związku z tym trasy rowerowe, korty lub też kręgielnie. W Rzeszowie odbywają się liczne wydarzenia kulturalno-sportowe na Rynku, jakie wabią fanów dobrej zabawy.To rzeczywiście piękne miasto, ma dużo uroku i wyjątkowego klimatu, doskonale łączące w sobie tradycję oraz dostojeństwo zabytków z nowoczesnością.Gdy będziemy w Rzeszowie nie możemy przede wszystkim zapomnieć o odwiedzeniu rynku. Jest tam najbardziej centralny plac Starówki, gdzie mieści się zabytkowa studnia z XVII wieku. Obecnie Rynek różni się trochę od pierwotnego XV-wiecznego wyglądu, bo tylko trzy pierzeje zabudowane są kamienicami, jakie przez wieki były przebudowywane. Są tam dzisiaj hotele, miejsca gdzie można dobrze zjeść oraz puby. Jedną z najbardziej ciekawych na pewno będzie kamienica numer 19.

zabytki w Rzeszowie
Author: jmv
Source: http://www.flickr.com
Noclegi w Rzeszowie
Znajdujące się w podziemiach resztki ceglano-kamiennych murów jak i sklepień, które możemy obejrzeć w PTT, dają możliwość datować początki powstania tego obiektu na przełom piętnastego oraz szesnastego wieku. W letnie wieczory blisko ratusza możemy podziwiać koncerty różnych wokalistów jak i zespołów muzycznych. W trakcie całego sezonu w Rzeszowie jest ogromna rzesza przyjezdnych, całe szczęście baza noclegowa jest wciąż lepsza, a takie miejsca hotel Rzeszów galeria zasługują na duże wyróżnienie i warte są odwiedzin. Następnym razem gdy będziemy myśleć nad tym w jaki rejon wybrać się na jakiś interesujący wypad, weźmy pod uwagę to wyjątkowe miasto na wschodzie naszego kraju. Idealnie się sprawdzi również na krótszy weekendowy wypad.Sprawdź cennik

Tags: klimat, kamienica, wyjazd, gość