Co to jest rafting oraz gdzie dobrze jest go uprawiać? Czy istnieją dobre miejsca w Polsce?

Posted on 26/07/2019 7:11am

Rafting, czyli turystyczna odmiana spływu rzecznego, to świetna forma uatrakcyjnienia urlopu. Na Dolnym Śląsku jest bardzo dużo ciekawych miejsc, jakie posiadają barwną historię. Duża część obszaru tego województwa to miejsca górzyste, poprzecinane rzekami, dzięki temu z powodzeniem można uprawiać rafting
.
spływ kajakiem i pontonem
Author: Kaylon
Source: Kaylon.pl
Kotlina Kłodzka to duże skupisko gór na Dolnym Śląsku. Okala ją parę interesujących parków narodowych. Przez kotlinę przechodzi rzeka Nysa Kłodzka. Źródło rzeki bierze swój początek na Masywie Śnieżnika. Na przełomie Bardzkim rzeka jest bogatsza w wodę biorącą się z jej dopływów, co powoduje, że jest to jedno z najlepszych miejsc do spróbowania raftingu. Kiedy więc mamy w planach wpaść z wizytą na Dolny Śląsk oraz okolice Kłodzka, dobrze jest z tego skorzystać i zdecydować się na spływ pontonowy Bardo.

Tak samo zajmujące artykuły znajdują się w podobnym serwisie. Jeśli chcesz je zgłębić - zobacz pod linkiem malediwy z niemiec, który jest tu!

Potrzebujesz uzyskać dodatkowe informacje? zobacz informacje.Taki spływ Nysą Kłodzką jest przeznaczony dla wszystkich, też dla trzy-czterolatków, gdyż posiada niski poziom trudności. Określa ją skala WW, to znaczy White Water. W wielu miejscach Nysa ma bardzo niski poziom trudności, dlatego nie powinniśmy się bać, poradzą sobie z takimi miejscami także kompletni amatorzy. Rafting jest sportowo-rekreacyjną odmianą flisu. Gdy przy niezbyt dobrze rozwiniętej infrastrukturze dróg lub jej kompletnym braku, najbardziej odpowiednią metodą transportu towarów staje się transport wodny. Obecnie już nie ma takiej konieczności, natomiast używa się rzeki dla przyjemności oraz rozrywek. Spływy pontonem stają się coraz bardziej popularne, a to z tego powodu, że aktywny wypoczynek wraz z zagłębianiem się w tereny mniej dostępne oferuje o wiele więcej aniżeli klasyczne poznawanie nowego miejsca.

Zajrzyj na moje hiperłącze - tam czeka na Ciebie następna dawka super postów. Nie zwlekaj! Będzie świetnie, jeśli pozostawisz swą ocenę.

Ruch i świeże powietrze bardzo dobrze wpłynie na tych, którzy mają siedzący styl życia. Rafting bardzo często odbywa się na wodach śródlądowych o różnym stopniu trudności, przystosowanym do potrzeb jak i możliwości uczestników. Serdecznie zachęcam do czegoś takiego - spływy pontonowe w Bardko.

Około trzy dekady temu rafting zyskał swą popularność, obecnie uprawiany jest już niemal na całym globie. Warto samemu spróbować raftingu. Zaczynają od niższego poziomu nie musimy się niepokoić, że coś nam się stanie. Szczególnie Kiedy będziemy zdawać sobie sprawę z tego, że również całkiem małe dzieci z łatwością dają sobie radę. Rzecz jasna pod opieką dorosłych, lecz mimo wszystko powinna to być dla nas odpowiednia motywacja by spróbować swoich sił.

Tags: wypoczynek, transport, rzeka