Dawno minęły już lata, gdy Polacy nie byli w stanie bezproblemowo latać po świecie - dzisiaj z radością wybierają egzotyczne wczasy

Posted on 04/08/2018 7:29am

Teraz mamy możliwość latać po niemal całym świecie i cieszyć się wakacjami na egzotycznych wyspach. Polacy przecież kochają piasek oraz ciepłe wczasy.


Zapewne w dużej mierze jest to wywołane tym, że w Polsce przez tak długi czas panuje lodowata i przygnębiająca zima.


sri lanka last minute
Author: Bjoern Schwarz
Source: http://www.flickr.com


W ostatnim czasie szalenie popularnym kierunkiem jest Sri Lanka (moja strona). Kraj ten zwykle nazywany bywa "Łzą Indii" i przez rzesze postrzegany bywa jak ich kopia. Jednakże ci, którzy już tam byli, mówią, że jest to totalnie inny kraj ze swoją kulturą oraz tradycją. Sri Lanka jeszcze do 1972 roku nosiła nazwę Cejlon. Przez wiele lat była ignorowana jako kierunek wakacyjny, ponieważ była tam niezwykle długa wojna domowa. Jednakże gdy spór w końcu skończył się na początku XXI wieku, Sri Lanca stała się edenem na ziemi dla biur podróżniczych oraz dla samych globtroterów.
Wyspa nie wydaje się być duża, ale jest przepiękna. Czysta zieleń przyrody oraz błękit mórz zachwycają co sekundę. Możemy tam spróbować przepysznego jedzenia, zwiedzać buddyjskie świątynie oraz odwiedzić sierociniec dla słoni. apartamenty spełniają żądania nawet najbardziej wymagających klientów. Odnajdziemy tam to, czego będziemy potrzebować - zaczynając od zapierających dech w piersiach widoków oraz wschodów słońca.


Zatem jeśli zaciekawiła nas Sri Lanka last minute wczasy są idealnym pomysłem tego roku. W większości biur znajdziemy jeszcze wolne miejsca na wycieczki, a w niektórych nawet duże obniżki.

Tags: dom, podróż, apartament, czas