Hiszpania - pyszne jedzenie

Posted on 27/06/2021 12:30pm

Kuchnia hiszpańska nie jest na świecie tak bardzo popularna jak chociażby włoska - a uważamy, że to naprawdę ogromny błąd. Hiszpania ma naprawdę wiele do zaoferowania jeżeli chodzi o jedzenie. Przede wszystkim hiszpańska kuchnia jest bardzo zróżnicowana - wpływ ma na to przede wszystkim duża autonomia poszczególnych części kraju, z których każda ma swoje charakterystyczne potrawy.


Dodatkowo Hiszpanie czerpią sporo inspiracji z kuchni arabskiej, a całość popijają znakomITym winem - czego zatem chcieć więcej? Sprawdźmy, jakie są najbardziej popularne hiszpańskie przekąski i dania.


wakacje - selfie
Author: Harco Rutgers
Source: http://www.flickr.com


Pimientos de padron


Charakterystyczne zielone papryczki zna praktycznie każdy. Bardzo trudno jest je dostać poza Hiszpanią, dlatego jeżeli tylko będziecie mieli okazję, polecamy je zjadać do każdego posiłku. Często są podawane zamiast sałatki do mięsnego drugiego dania albo też spożywane po prostu jako przekąska. Papryczki grilluje się w wysokiej temperaturze do czasu, aż ich skórka lekko zbrązowieje. Wtedy posypuje się je gruboziarnistą solą... i gotowe! W tym przypadku siła tkwi w prostocie. Papryczki co do zasady nie są ostre, jednak raz na jakiś czas trafia się pikantny egzemplarz. Dlatego przy jedzeniu pimientos de padron będziecie mieć dodatkowo bardzo dużą zabawę.


Pan con tomate


Kolejny dowód na to, że siła tkwi w prostocie. Grzanki chleba pokrojone na paski, posmarowane pastą pomidorową i polane dobrej jakości oliwą - brzmi trochę jak włoska bruschetta, nieprawdaż? Możemy zapewnić, że smakuje równie znakomicie.

Czyżbyś czuł chęć na więcej wpisów na powyższy temat? Zachęcamy zatem do nowej witryny - po prostu naciśnij to korfu last minute i przeloguj się do naszego portalu.

Wpływ na to ma przede wszystkim smak dojrzewających w słońcu pomidorów, który jest nie do podrobienia w żadnym innym miejscu na świecie. Niestety nawet przy pomidorach z puszki nie uzyskacie takiego efektu smakowego w domu.


Boquerones


Lubicie anchois? Lećcie szybciutko do Hiszpanii, bo to prawdziwe królestwo tych małych rybek. Boquerones to właśnie anchois, które najpierw marynowane są w winegrecie dobrej jakości. Następnie układa się je na kawałkach grzanek i podaje doprawione czosnkiem oraz natką pietruszki.

Jeśli ten materiał jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis wypożyczalnia samochodów wałbrzych, w którym są podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Niebo w gębie!


Croquetas


Chociaż nazwą przypominają polskie krokiety, nie mają z nimi zbyt wiele wspólnego.
Croquetas to niewielkie kuleczki smażone w głębokim tłuszczu. Podawane są zazwyczaj z sosem czosnkowym lub sosem aioli. W ich wnętrzu kryją się różne niespodzianki - mogą być wypełnione mięsem, warzywami czy mięsem ryby. Najbardziej znane i oczywiście kaloryczne są croquetas wypełnione żółtym serem, który pod wpływem smażenia się topi.

Tags: grill, dom, czas, IT, raj