Interesujące miejsca na spędzenie aktywnie urlopu czyli co proponują w dalszym ciągu dzikie i niedostępne Bieszczady

Posted on 10/04/2019 2:20am

Bieszczady to jeden z niewielu naprawdę dzikich, nie do końca odkrytych jeszcze rejonów Polski. W ostatnim czasie bardzo ulega to zmianie, turystyka coraz bardziej się promuje, pojawiają się nowe rozrywki i miejsca noclegowe, lecz nadal jeszcze im daleko do tej masówki, jaka jest przykładowo w Zakopanem.

Bieszczady
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
I to chyba dobrze będzie, że tak jest, bo przecież Bieszczady od wielu lat były synonimem dzikości i braku cywilizacji, a wyjazd tam był prawdziwą ucieczką od bieżącej gonitwy i wspaniałym odpoczynkiem. Ogromny wpływ na to ma bieszczadzka przyroda, bardzo surowa a równocześnie nieskażona. Wychodząc na bieszkadzkie szlaki można wędrować albo tymi popularnymi, na których jeszcze można spotkać ludzi, albo zejść w pewnym momencie na te mniej uczęszczane, gdzie czasami i przez cały dzień nikogo nie można zobaczyć. Bieszczady mają stosunkowo rozległy obszar, więc i miejsca na górskie wędrówki będzie tam rzeczywiście dużo, jeśli ktoś ceni spokój i ciszę, to to właśnie miejsce idealnie się będzie nadawać dla niego ( bieszczady).

Bez wątpienia największą atrakcją Bieszczad są właśnie góry i wyznaczone między nimi wspaniałe szlaki. Jednak rejon ten przyciąga również całkowicie odmienny rodzaj wypoczywających, to znaczy miłośników żaglówek i pozostałych sportów wodnych. Wszystko za sprawą największego w naszym kraju sztucznego zbiornika, którym jest Jezioro Solińskie. Już sama zapora jest bardzo dużą atrakcją turystyczną, wysoka na kilkadziesiąt metrów przytrzymuje wiele milionów litrów wody znajdującej się w zbiorniku - ofert.Jezioro to bardzo szybko stało się bardzo popularnym miejscem na żeglowanie, dzisiaj nie można pływać po nim jednostkami silnikowymi, więc królują tam właśnie żaglówki, ale także kajaki i rowery wodne. Niektórzy porównują warunki które tam panują z tym, co można spotkać na Mazurach, a wielkość tego zbiornika jest tak duża, że naprawdę można spędzić cały tydzień na wodzie się nie nudząc. Dzięki obecności jeziora urlop w Bieszczadach można wykorzystać bardzo ciekawie, z jednej strony wędrując po górach, a później dla odmiany kąpiąc się i pływając na sprzęcie wodnym.

Tags: turystyka, przyroda, Jezioro Solińskie