Jak dużo kosztuje sanatorium, jakiego rodzaju uzdrowisko w naszym kraju wybrać? Przewodnik kuracjusza

Posted on 10/10/2021 7:29am

Jakie kurorty w Polsce warto odwiedzić, komu przysługuje pobyt w sanatorium, jak dużo to kosztuje jak też jak długo się czeka?


Polscy nestorzy do uzdrowisk jeżdżą od lat jak też mają na ich temat rozmaite opinie.


turysta
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com


Z jednej strony jest to najtańsza alternatywa urlopowa - dzięki dopłacie NFZ czy też ZUS na trzytygodniowy pobyt w jakimś z uzdrowisk w Naszym kraju nie wydaje się sporzej aniżeli kilkaset złotych. Z drugiej - takowe tanie wczasy mają swe niezbywalne minusy. Ośrodki uzdrowiskowe są często żywcem przeniesione z ubiegłego systemu, jedzenie jest marne, natomiast na skierowanie do sanatorium czeka się miesiącami. Do NFZ-tu, który wysyła emerytów do sanatoriów, kolejka jest niezmiernie długa. Bywa, że na termin wyjazdu do uzdrowiska w Naszej ojczyźnie wypada oczekiwać od 16 do 18 miesięcy. Skierowanie wystawia lekarz konsultant, który na podstawie załączonych przez chorego wyników badań stwierdza zasadność pobytu w uzdrowisku oraz sugeruje wariant oraz miejsce terapii. Dorośli mają prawo korzystać z sanatorium nie częściej aniżeli raz na dwa lata. W bardziej korzystnej sytuacji są osoby, jakie nie są jeszcze na emeryturze a także wciąż pracują.

Jeśli na opisywany wątek posiadasz pytania, to poznaj więcej detali (https://naturalhotel.pl/restauracja) na prezentowane zagadnienie, klikając tutaj - informacje okażą się z pewnością wartościowe.

Wtedy mogą zwrócić się do ZUS-u, który finansuje cały turnus (nawet 24 dni!) z zabiegami, wiktem, noclegiem i transportem. Uzdrowisko Dąbki oferuje przeróżnego rodzaju zabiegi oraz jest nierzadko wybieranym ośrodkiem kuracyjnym.


Specjaliści podkreślają, że wyjazd do uzdrowiska ma same pozytywy: Dzięki odpowiednio zorganizowanemu pobytowi w uzdrowisku chory szybciej dochodzi do zdrowia.
Przebywanie w gronie innych chorych bądź ozdrowieńców, zajęcia w grupach, nowe komitywy, przydają ochoty do życia. Sanatorium Dąbki to także dobry pomysł na niekosztowny urlop.

Tags: transport, prawo, wyjazd