Jak możemy podróżować po Polsce? Który środek transportu wybrać?

Posted on 09/10/2021 7:49am

Już dawno przeminęły czasy, kiedy to ludzie omijali usługi linii lotniczych szerokim łukiem, z powodu bardzo wysokich cen biletów. Z samolotu korzystało się w sytuacji, w której nie było już innej możliwości, czyli wtedy, kiedy dystans do pokonania był bardzo daleki. Nikt nie myślał by latać na bardzo bliskie odległości. Dziś się to już na szczęście zmieniło oraz bez problemu można znaleźć w sieci dużo bardzo tanich biletów, również na loty krajowe. Ludzie z wielką chęcią korzystają z tego typu okazji planując wakacje w Polsce. Jakie są możliwości transportu w naszym kraju oraz, jaki będzie odpowiedni w jakich sytuacjach?
Samolot to jedna z opcji. Sprawdza się doskonale, gdy jedziemy na wypoczynek do większego miasta. Gdy mamy taki wyjazd w planach, to przykładowo tanie bilety lotnicze Gdańsk Kraków znajdziemy bez problemu. Wiele ludzi na pewno z przyjemnością zwiedzi tak piękne, historyczne miasto z niesamowitym klimatem oraz sporą ilością zabytków. Natomiast coraz częściej zdarza się, że ludzie decydują się na lot z południa Polski nad morze do Gdańska, chcąc zaoszczędzić kilka godzin jazdy autem (czytaj ). Może się także okazać, iż jak lecimy we dwójkę i uda nam się znaleźć tanie loty, to opłaty za transport będą niższe aniżeli innym środkiem lokomocji. Takie okazje też się zdarzają, dlatego opłaca się sprawdzać oferty w internecie.
Kraków
Author: Radomir Cernoch
Source: http://www.flickr.com
Po tym, jak w Polsce pojawiły się szybkie pociągi, które są w stanie rozwijać prędkość do ponad stu kilometrów na godzinę, czas dojazdu w niektóre miejsca ogromnie się skrócił. Jednak siatka połączeń nie jest jeszcze na tyle rozbudowana, by można było dotrzeć takimi pociągami wszędzie. Z pewnością najwięcej z nich kursuj do stolicy. Z tego powodu jeśli ktoś ma w planach aktywne zwiedzanie Warszawy, to powinien jak najbardziej skorzystać z takiej opcji. Dużym plusem jest to, iż pociąg taki staje w centrum, więc nie trzeba martwić się długim dojazdem z lotniska do naszego miejsca noclegowego, tak jak ma to miejsce gdy chodzi o lot samolotem.

Gdańsk
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Od paru lat popularni są tani przewoźnicy oferujący przewozy (firma przewozowa Wrocław) sporymi, rejsowymi autobusami. Połączeń z wieloma miastami jest bardzo dużo, więc takim środkiem transportu dojedziemy w wiele miejsc. Cena na pewno jest atrakcyjna, natomiast czas przejazdu jest większy. Jednak często komfort jazdy jest świetny i możemy spędzić wygodnie czas na dużych, rozkładających się fotelach, mając dostęp do bezprzewodowego internetu. Dlatego droga, którą mamy do pokonania minie bardzo szybko. Nie jest to natomiast opcja dobra dla dzieciaków, jakie zmuszone są siedzieć całą drogę na swoim miejscu. W pociągu albo samolocie mogą sobie chociaż chwilkę pochodzić między siedzeniami.

Sporo osób natomiast chwali sobie własny środek transportu, to znaczy samochód. Można dojechać w każde, nawet najbardziej oddalone od dużych miast miejsce. Do tego nie są ograniczeni przez godziny kursowania, jak też przystanki konkretnych środków transportu. To z pewnością bardzo wygodna opcja, natomiast na pewno jedna z droższych. Tym bardziej jak jedzie się w dwie osoby (pozyskaj więcej informacji). Co innego gdy jedziemy z całą rodziną, wtedy koszty już są inne. Można także wziąć dużo bagażu ze sobą. Jak widzimy możliwości jest trochę, a wszystko zależy głównie od tego dokąd jedziemy, w ile osób oraz jakie mamy fundusze.

Tags: miasto, zabytki, przejazd