Jak przygotować się do ekskursji rowerowej?

Posted on 05/12/2017 2:54pm

Przyszykowując się do ekskursji rowerowej, krótszej czy dłuższej, należy wziąć pod uwagę parę istotnych aspektów. Pewnym z nich jest rzecz jasna bicykl. Sprawdzenie stanu technicznego przed wszelkim wyjazdem jest niezbędne – przed wszystkim pragniemy bezpiecznie dotrzeć do celu (i oczywiście wrócić), pozwoli nam ustrzec się przykrych niespodzianek.


kwatery prywatne


Na co powinno się zatem kierować uwagę? Skontrolować stan techniczny, czyli: czy funkcjonuje oświetlenie (nigdy nie wiemy, czy z przyczyn od nas niezależnych eskapada nie przedłuży się), hamulce (konieczne będzie skontrolowanie działania układu hamulcowego), opony (powinny być odpowiednio napompowane – nadto duże ciśnienie sprawia szybsze zużywanie się, z kolei nazbyt niskie – nierównomierne zużywanie się bieżnika), należyte ustawienie siodełka jak też kierownicy. Sakwy – będą lepsze aniżeli plecaki pod tym względem, że nie przenosimy ciężaru bagażu na grzbiet – powiększa to komfort jazdy. Na początek dobieraj łatwiejsze trasy rowerowe.


mieszkanie
Author: Tom Hannigan
Source: http://www.flickr.com


Kiedy rower mamy przyszykowany powinniśmy teraz przyszykować siebie. Nie przeceniajmy naszych możliwości! Na samym początku musimy zatroszczyć się o naszą tężyznę fizyczną dla przykładu biegając bądź jeżdżąc rowerem na krótkich dystansach. Z upływem czasu możemy sobie trasę przedłużyć. Ważny jest także stosowny strój. Garderoba termiczna sprawdzi się nie jedynie w ujemnych temperaturach.
Jej funkcją jest odprowadzenie potu z powierzchni skóry. Włością inwestycją będzie nabycie bucików rowerowych. Należałoby posiadać przy sobie należytą mapę, np. trasy rowerowe Warszawa.

Tags: dom, rower, Warszawa, zakup, trasy