Jakie mają znaczenie konie w życiu wielu ludzi, dlaczego hipoterapia ma taką dużą skuteczność w wielu chorobach.

Posted on 09/06/2020 8:00am

ludzie od bardzo dawna nierozerwalnie związani są z końmi. Te wspaniałe zwierzęta przez długie lata były głównym środkiem przemieszczania się, czy do dla zbrojnych czy do ciągnięcia wozów i karet. Bardzo ważną rolę odrywały w rolnictwie, gdy nie znano maszyn i ciągników to właśnie konie ciągnęły brony albo pługi.
jazda konna
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Rozpowszechnienie urządzeń mechanicznych sprawiło, że konie (poznaj ofertę na konie sportowe na sprzedaż nadwigrami) przestały być używane w wymienionych powyżej zastosowaniach, co jednak nie oznaczało że odeszły w niebyt. Jest całkowicie odwrotnie, jazda konna cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem, pomimo tego że nie należy do najtańszych sportów. Co rusz otwierają się nowe stadniny, a miłośników jazdy systematycznie przybywa. Są osoby, dla jakich przebywanie z końmi daje im wiele satysfakcji i zadowolenia, niejednokrotnie udzielają się oni także w opiece nad nimi, dzięki czemu mogą jeszcze lepiej poznać te wspaniałe zwierzęta. Ale oprócz samej przyjemności konna jazda ma także wiele zalet zdrowotnych, nie tylko będzie wzmacniać i poprawiać kondycję u jeźdźców, ale też wykorzystywana jest w wielu poważnych chorobach - poznaj Patataj.


Krakow
Author: Pawel Loj
Source: http://www.flickr.com
- sprawdź.


Leczenie przy pomocy jazdy konnej znane też jest jako hipoterapia.

Czy podnoszony temat wpadł Ci w oko? Jeżeli tak, to pójdź dalej i przeczytaj informacje, w które obfituje odmienny portal.

Jak widać po licznych przypadkach, jest ono w wielu schorzeniach bardzo pomocne i daje świetne rezultaty. Najczęściej taka terapia jest uzupełnieniem klasycznych sposobów leczenia, jednak to, czego nie da się osiągnąć przy pomocy medykamentów, to sprawa psychiki. Dzięki obecności zwierzęcia chora osoba może zapomnieć chociaż na krótki czas o czasami bardzo bolesnych ćwiczeniach, które musi każdego dnia wykonywać. Nierzadko między nią a koniem pojawia się prawdziwa więź, jaka później może się przenosić na ogólny stan chorego. Także jazda konna ma bardzo dobre właściwości, bardzo pozytywnie wpływa ona na rozluźnianie i napinanie mięśni, stymulując je do pracy.
Obecnie z hipoterapii korzysta z dobrymi rezultatami coraz więcej pacjentów. Są pośród nich dzieci z porażeniem mózgowym, problemami z postawą czy zespołem downa, ale także w przypadku starszych, przykładowo po wylewie, naprawdę dużo może pomóc.

Tags: sport, ludzie, konie, problem, raj