Jakie obowiązki będziesz miał jako rodzic pociechy przedszkolu oraz w szkole?

Posted on 01/11/2019 7:16am

Dzień, w którym nasze dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola czy szkoły zdecydowanie zapisuje się w pamięci właściwie każdego rodzica jako dzień niepowtarzalny. Wówczas właściwie pierwszy raz zdajemy sobie sprawę z faktu, iż nasze dziecko się od nas pomału uniezależnia i staje się coraz bardziej samodzielne.


Jeśli nie mamy jeszcze młodszej pociechy, wtedy często okazuje się, iż trudno jest nam sobie z tym poradzić. Zawsze jednak możesz zaangażować się w życie szkoły!
Udział w imprezach


podróż pociągiem
Author: Prayitno/more than 2.5 millions views: thank you!
Source: http://www.flickr.com


W szkole Twojego dziecka z czasem będzie planowanych coraz więcej wszelkiego rodzaju imprez.

Zainteresował Cię nasz wpis? W takim razie zaloguj się na naszą inną witrynę - tam można zobaczyć ponadto zajmujące fakty, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Bale karnawałowe, wycieczki szkolne, półmetek, w końcu studniówka – okazji oczywiście jest wiele, a praktycznie za każdym razem szkoła będzie potrzebowała pomocy rodziców przy ich organizowaniu. Będziesz mógł jeździć na wycieczki z klasą swego dziecka jako opiekun – wtedy będziesz mogła mieć swoją pociechę właściwie przez cały czas na oku. Równocześnie nieźle sprawdzi się system, w którym raz na jakiś czas będziesz uczestniczył w różnego rodzaju imprezach szkolnych jako opiekunka. Zwykle nasze dzieci nie chcą, aby ich rodzice jeździli na wycieczki (sprawdź to -: http://www.margotravel.com.pl/) szkolne czy brali udział w klasowych imprezach, jednakże jeśli wykorzystasz właściwe argumenty, wtedy na pewno uda Ci się przekonać swoje dziecko, że bynajmniej nie jest to takie złe rozwiązanie.


KomITet szkolny


Właściwie w każdej klasie zawiązuje się jest komitet rodzicielski, który stale zajmuje się organizowaniem najważniejszych dla danej klasy kwestii.


Jeśli pragniesz być bliżej swojego dziecka, wówczas na pewno musisz stać się członkiem owego komitetu. Po pierwsze będziesz mieć wpływ na rozwój klasy swej pociechy, a równocześnie dobry kontakt z nauczycielem jest niemalże nie do przecenienia.

Tags: rodzice, wycieczki, czas, impreza, IT