Jakie rzeczy należy wziąć na górską wędrówkę

Posted on 08/07/2021 10:06am

Spędzanie wolnego czasu na łonie natury to wciąż popularny pomysł na urlop lub też parę dni wolnego. Dużą mogą pochwalić się nasze rodzime góry, od tych największych a więc Tatr, po Karkonosze, Beskidy bądź też Bieszczady


buty do wspinaczki górskiej
Author: Wawel Service
Source: Wawel Service
Zanim jednakże wybierzemy się na eskapadę w góry, musimy się odpowiednio przygotować. Chodzi tutaj zarówno o naszą kondycję jak również o sprzęt. Jeśli mowa o tym ostatnim właśnie, to punktem obowiązkowym są z całą pewnością buty do wspinaczki górskiej. Dobrej jakości, wygodne oraz trwałe buty zapewnią nam właściwy komfort a także ochronę. Jeżeli rozmawiamy o odzieży górskiej, to wypada także powiedzieć


o kurtce i spodniach z membrany odpornej na deszcz takiej jak GoreTex.

Jeżeli omawiany temat Cię zainteresował, kliknij koniecznie ten świetny link (www.hotelmikolajki.pl/imprezy/wesela) - przeczytasz w tym miejscu mnóstwo ciekawych informacji.

Klimat wysoko w górach bywa kapryśny, stąd też właściwe przygotowanie może okazać się niezbędne. Polecane rozwiązania: .


Oprócz tego, w naszym ekwipunku nie powinno zabraknąć apteczki, mapy a także takich rzeczy jak krzesiwo, czy także wykrywacz lawinowy jeśli poruszamy się po górach zimą. Powracając jednakże do tematu jakim są buty do wspinaczki górskiej, to zanim zdecydujemy się na dany wariant butów, warto jest przymierzyć dany model mając na stopach skarpetki górskie. Obuwie być odpowiednio dopasowane, zapewniać stabilność i trzymanie, nawet na najbardziej śliskich ścieżkach. Warto pamiętać również o tych mniejszych sprawach jak krzesiwo, jakie może nam się przydać w kryzysowych zdarzeniach tj. niezaplanowany noclegi nad jeziorem chańcza na szlaku.


Trzeba pamiętać również o dodatkowej baterii do telefonu albo tzw.power banku, w ten sposób bez najmniejszych problemów będziemy w stanie poprosić pomoc właściwe jednostki. Zanim wybierzemy się w góry miejmy więc na uwadze właściwe przygotowanie! Nowa oferta: niezawodne krzesiwo.

Tags: obuwie, góry, wakacje, plan, deszcz