Jeżeli zamierzasz przyjechać do Legnicy, dowiedz się, co fajnego tutaj znajdziesz i w jakim miejscu będziesz mógł wykupić nocleg.

Posted on 08/06/2019 7:11am

Jeśli chcesz zajrzeć do Legnicy na więcej niż jeden dzień przed wyjazdem musisz wyszukać odpowiednie miejsce, w którym zatrzymasz się na noc. Zobacz, co oferuje Ci to przyjemne miasto w tym obszarze i co na Ciebie tutaj czeka.

Legnica
Author: Serge Bystro
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli jechać, to tylko do Legnicy!
Legnica to miasto natury. Jest ona sławna z uwagi na przepiękne obrazy przyrody, które ujrzysz, kiedy zdecydujesz się tutaj przyjechać. W centralnej części miasta rozprzestrzenia się ogromny park, który ma aż 50 hektarów! Jeżeli przybędziesz do Legnicy w upalne dni lata, zaraz po przybyciu, będziesz mógł zrelaksować się w cieniu legnickich drzew. Park jest także wyjątkowym miejscem na długie i przyjemne spacery. Zobacz również: (Oferta Hotelu przy Baszcie)

Musisz wiedzieć, że ten unikalny obszar zieleni jest bardzo uporządkowany i znakomicie zagospodarowany. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody z pewnością odwiedzisz legnickie platany, pochodzące nawet z przełomu XIX i XX wieku. Znajdziesz tam mnóstwo gatunków i rodzajów drzew jak również krzewów. Podobne bogactwo zieleni znajdziesz również w Lasku Złotoryjskim, położonym w południowo-zachodnim obszarze miasta.

Legnica to nie tylko fantastyczna przyroda. Gdy zawitasz do tego wyjątkowego miasta powinieneś obowiązkowo zobaczyć zabytki. Wybrane z nich pochodzą jeszcze ze średniowiecza. Najstarszy jest Zamek Piastowski z kaplicą oraz kościół Marii Panny i św. Piotra i Pawła (obecnie katedra). Niesłychanie stare są także fragmenty murów obronnych. Dodatkowo znajdziesz tu barkowy kościół św. Jana z kolegium jezuickim jak również Akademię Rycerską.


Jak znaleźć dobry nocleg w Legnicy?
Jeśli zdecydujesz się spędzić w Legnicy kilka dni, powinieneś wcześniej zapewnić sobie miejsce do spania. Sprawa jest niesłychanie łatwa. Wszystko jest uzależnione od zasobności Twojego portfela i Twoich oczekiwań. Możesz zdecydować się na hotel albo hostel. Możesz także przenocować w schronisku. Autor:

Noclegi w hotelu
Author: Ann
Source: http://www.flickr.com
Hotel, hostel a może schronisko?
Gdy wybierzesz hotel, masz gwarancję że noc będzie przyjemna. Hotel to wygoda. Możesz zarezerwować pokój jednoosobowy i nie kłopotać się niepożądanym towarzystwem innych gości. Możesz też skorzystać z hotelowej restauracji.

Musisz mieć świadomość, że w momencie gdy wybierzesz hotel, koszt Twojego wyjazdu znacznie wzrośnie. Nie musisz się jednak martwić - jeżeli nie chcesz przepłacać, możesz zdecydować się na hostel bądź schronisko (najtańsza opcja). W hostelu płacisz za łóżko nie za pokój. Zatem najczęściej dzielisz pomieszczenie z rozmaitymi osobami. Dla wielu ludzi taka opcja jest w porządku. Jeżeli planujesz wpaść do Legnicy i znaleźć odpowiedni nocleg, możesz wspomóc się Internetem, wpisując na przykładowo "nocleg w Legnicy". Zobaczysz, że szybko znajdziesz miejsce, które Ci odpowiada.

Tags: park, hotel, komfort, bogactwo, zieleni