Kiedy najlepiej jechać do Turcji?

Posted on 03/08/2018 7:27am

Turecka wiosna jest na znacznym terenie państwa zielona i pełna życia.


Po zimie, zasobnej w deszcze, a w niektórych rejonach również w śnieg, nastaje czas cieplejszy, lecz jeszcze nie skwarny.
agencja
Author: blmurch


Pojawić się mogą sporadyczne opady . Temperatura wreszcie przekracza 20 stopni, zaś w maju możemy się już spodziewać, że do 20 stopni ociepli się woda. Jedynie z ekskursją na wschód kraju, gdzie zima jest dłuższa oraz śnieżna, powinniśmy poczekać na późną wiosnę, na przykład czerwiec. W miesiącu czerwcu temperatura wody na Riwierze Tureckiej może już osiągnąć dwadzieścia pięć stopni. Należy dodać, że maj i kwiecień to „czas przygotowawczy” do właściwego sezonu, zatem możemy się spodziewać obniżonych cen. Będzie także mniej osób aniżeli w sierpniu oraz lipcu. Wyprawę na wiosnę, w czasie od kwietnia do czerwca włącznie, mogą rozważyć także osoby, które męczą się w trakcie letnich spiekot, przewyższających trzydzieści stopni.


linie lotnicze
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Późny czerwiec oraz lipiec i sierpień to czas, w jakim Turcja - https://www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Turcja:3 - z Niemiec będzie bardzo oblegana przez podróżników. Wybrzeża w kurortach będą pełne, bo i pogoda murowana – nie trzeba obawiać się, iż deszcz a także przesłonione obłokami niebo zakłócą nam wakacje. Również zachód (Rumelia) oraz środek Turcji są upalne i suche. Można dostać mnóstwo świeżych owoców – dojrzałe będą już figi i brzoskwinie.
Jeśli planujemy dużo zwiedzać, lepiej będzie odwiedzić niektóre popularne miejsca, przykładowo stambulskie Wyspy Książęce albo Pamukkale w samym środku tygodnia. W weekendy bowiem, oprócz turystów, miejsca te odwiedzają też obywatele Turcji.

Tags: śnieg, podróż, świat, plan