Kto oraz na jakich warunkach może dostać skierowanie do sanatorium?

Posted on 17/07/2021 1:15pm

Pobyt w uzdrowisku łączy się dla kuracjusza z sumptami. Ponosi on część wydatków związanych z wiktem oraz zakwaterowaniem. Koszty owe nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.


Pobyt w uzdrowisku trwa 21 dni.
Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia szpitalnego czy też specjalistycznego. Jego zamierzeniem jest kuracja, terapia chorób przewlekłych jak też szeroko pojęta profilaktyka. Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe w szpitalu uzdrowiskowym wystawia lekarz tzw.

Równie fascynujący post umieszczony jest tutaj, więc odwiedź stronę internetową i upewnij się, jakie treści tam odnajdziesz. One także Cię zainteresują.

ubezpieczenia zdrowotnego, a więc taki, który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie swoich usług w danym roku albo wykonuje pracę w placówce, która ma taką umowę. W razie nieodzowności kontynuowania leczenia w szpitalnym uzdrowisku, skierowanie może też wystawić lekarz zatrudniony w szpitalu, w jakim pacjent był leczony. Do skierowania powinna być dołączona karta informacyjna, mieszcząca niezbędne informacje na temat przebiegu choroby. Wypisując skierowanie na leczenie uzdrowiskowe medyk kieruje się stanem zdrowia pacjenta, a również wskazaniami argumentującymi odbycie tego rodzaju terapii.

To zagadnienie jest dla Ciebie interesujące? To przejrzyj też podobne wątki (https://activtour.pl/), zawierające nie mniej wciągające informacje na ten wątek.

Lekarz, jaki je wystawił, musi przekazać skierowanie do należytego ze względu na zamieszkanie chorego oddziału NFZ. Może to też zrobić sam zainteresowany.


Darłowo
Author: Kochana Żanci
Source: www.flickr.com


W wypadku potwierdzenia skierowania, fundusz musi określić miejsce (jednak nie konkretną miejscowość, tylko np. czy ma to być teren górski czy sanatorium nad morzem) a także termin leczenia uzdrowiskowego.
Jeżeli jednak stan zdrowia pacjenta uległ pogorszeniu a wyjazd do uzdrowiska powinien zostać przyśpieszony, to o zmianie terminu odjazdu na terapię decyduje medyk specjalista. Dokona on powtórnej oceny skierowania.

Tags: ubezpieczenia, rzeka, koszt, uzdrowiska