Małe miasta w Tatrach - najlepsze miejsce na wakacje

Posted on 11/07/2018 10:02pm

Polskie góry to nie wyłącznie Zakopane. Wielu wczasowiczów woli decydować się na inne, mniej zatłoczone i przepełnione hałasem miejsca. Mądrze jest zakupić mapę, gdyż w pobliżu malowniczych Tatr znajduje się dużo wsi, do których warto wybrać się letnią porą. Niewielkie podhalańskie miejscowości to świetny kierunek dla przyjezdnych, którzy chcą odpocząć w miejscu zacisznym i zjawiskowym równocześnie. W dzisiejszym artykule przedstawiamy dwie tatrzańskie wioski, do których rozsądnie jest wybrać się wakacje.

Bukowina Tatrzańska
Author: Ania i Artur Nowaccy
Source: flickr.com
Białka Tatrzańska leży kilkanaście kilometrów od Zakopanego i nęci tych, którzy są zmęczeni hałasem stolicy Tatr. W tej tatrzańskiej wsi znajduje się sporo wyjątkowych atrakcji. Fanów mocnych emocji ściąga tu możliwość wzięcia udziału w spływie kajakowym po dzikiej podhalańskiej rzece. Seniorów i cierpiących zachęcają niezwykle dobroczynne dla zdrowia baseny termalne. Wielbicieli wędrowania po tatrzańskich szlakach zachęcają zapierające dech w piersiach pejzaży. Ciekawe oferty wakacyjne w tej wiosce odszukasz, jeśli do Google wkleisz sformułowanie: „noclegi Białka Tatrzańska” (sprawdź też tu: białka tatrzańska na eholiday.plbiałka tatrzańska na

Murzasichle to niewielka i niezwykle malowniczo położona wieś w bliskim sąsiedztwie Zakopanego. Bez wątpienia zastanawiacie się w tej chwili, z jakiego powodu ta miejscowość dostała tak dziwaczną nazwę. Sprawa jest banalna: wieś jest zbudowana z zjednoczenia 2 wiosek – Mur i Zasichle. Teraz stanowi szaradę językową dla przyjezdnych. Jak już wyżej zaznaczono, wieś jest pięknie położona – znajduje się w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. W Murzasichlu mądrze jest wynająć pokój od bacy, ponieważ takie wakacje posiadają w sobie najwięcej uroku. O ile zamierzasz znaleźć dobre oferty noclegowe w tej malutkiej tatrzańskiej wsi, do Google wklej słowa „noclegi Murzasichle”. Oferty lokalnych gospodarczy możesz również poznać w mediach drukowanych.

Tags: pokój, urlop, wakacje, baseny, atrakcje