Metody na zwabienie klienta

Posted on 24/08/2018 7:20am

W każde wakacje ośrodki wypoczynkowe nad morzem mają bardzo wielu chętnych. Właściciele tego typu obiektów nierzadko przyznają natomiast, że z roku na rok coraz więcej turystów wyjeżdża w bardziej odległe rejony i wybiera wczasy za granicami naszego kraju.
Jest to niewątpliwie dość niekorzystne dla właścicieli takich ośrodków, jako że mogą oni stracić dużo pieniędzy, jeśli nie będą mieli pełnego obłożenia w sezonie. Letnie miesiące to zazwyczaj żniwa dla właścicieli hoteli i rozmaitych kwater, ponieważ w pozostałych miesiącach hotelowych gości jest niestety mało i dany hotel nie wychodzi nawet na zero a jedynie traci. W czasie sezonu urlopowego trzeba więc zarobić na cały kolejny rok.


Hotele nad morzem to właściwa opcja dla tych, którzy wolą odpoczynek pasywny. Z hotelu położonego nad morzem jest dosłownie kilka kroków nad sam brzeg Bałtyku, tak więc można błyskawicznie udać się na miejsce. Co prawda hotele (https://coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/ERI-BEACH---VILLAGE/1306/40-1766-24FF.html) nad morzem mają najczęściej wyższe ceny niż noclegi w głębi miasta, niemniej dla wielu ludzi argument o bardzo bliskiej odległości od morza jest kluczowy i są oni w stanie zapłacić naprawdę dużo pieniędzy.


Co więcej, często zdarza się, że ośrodki wypoczynkowe nad morzem rezerwują sobie wybrany obszar na plaży, z jakiego mają korzystać goście hotelowi. Chociaż takie wyznaczenie granic na plaży budzi niekiedy sprzeciw różnych osób, to w praktyce jest to następna, jak najbardziej skuteczna zachęta do wybrania tego kwaterunku.


hotel nad morzem
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com


Ostatnimi czasy można zauważyć, że pogoda jest nadzwyczaj łaskawa w środku okresu urlopowego, który wypada na przełomie lipca i sierpnia i wówczas może wystąpić niemały problem z wyszukaniem wolnego miejsca na plaży. Jest to najczęściej spowodowane występującą ostatnio modą na rozstawianie parawanów, jakie pozwalają ludziom na odseparowanie się od znajdujących się w pobliżu osób.
Tego typu parawany sprawiają natomiast, że osoby, jakie przybyły pierwsze w danym dniu na plażę zajmują faktycznie spory obszar i ktoś, kto przyszedł parę godzin później może nie znaleźć wolnego miejsca.


To, że hotele (coraltravel.pl/Egipt/Marsa-Alam/hotel/JAZ-LAMAYA-RESORT/14/40-4629-24FF.html) nad morzem rezerwują obszar plaży dla gości hotelowych może więc stanowić dodatkowy rodzaj zachęty, jako że w takim wytyczonym rejonie można spodziewać się sporej ilości wolnego miejsca.

Tags: pogoda, urlop, noclegi, wypad, okres