Największe atrakcje Egiptu

Posted on 29/07/2020 7:48am

Egipt to na pewno możność doświadczenia niezwyczajnej przygody. Państwo to do zaoferowania ma wiele atrakcji, w tym podziwianie starożytnych piramid, pustynia na wielbłądach z beduińskimi przewodnikami albo rejs po Nilu.


Wielu naukowców bezustannie spiera się, czy wznosząca się w części południowej Synaju tzw.

Interesujący wpis? Jeśli tak, kliknij tutaj - w najnowszej ofercie na pewno odnajdziesz coś absorbującego, więc ten odnośnik powinien być dla Ciebie interesujący.

Dżabal Musa to wzniesienie Horeb z historii o Mojżeszu. Na szczyt prowadzą Schody Pokutne liczące nieomalże 4 tysiące schodów! Wyczekując na szczycie na świt, podziwiać możemy cudowny widok na skalisty krajobraz a także rysującą się w oddali zatokę nazywaną Akaba. Większa część osób, jakie przybywają tutaj z Polski, prawie zawsze nie ma czasu na rozglądniecie się po tym mieście. A szkoda, bowiem jeśli przeznaczymy na zwiedzenie miasta co najmniej tydzień, odkryjemy niesamowitą metropolię pozbawioną problematycznej powierzchowności w postaci korków jak też zatrutego powietrza. W mieście oraz jego najbliższej okolicy znajdują się najcenniejsze zabytki Egiptu z okresu faraonów, a również koptyjskie i islamskie, nigdy nie masz pojęcia, kiedy spacerując po mieście natkniesz się na następny wspaniały ślad historii.


Skandynawia
Author: Christoph Strässler
Source: http://www.flickr.com
Usytuowane na przedmieściach Kairu, wspaniałe piramidy w Gizie to wizytówka starożytnego Egiptu, którą po prostu trzeba ujrzeć własnymi oczami. Największą z zespołu piramid jest na pewno piramida Cheopsa: w rzeczy samej widok niezapomniany. Warto wiedzieć,że jest owa piramida jedynym z siedmiu, ocalonych do dzisiaj, cudem starożytnego świata.


Rozmiary owej gigantycznej budowli powodują, iż podróżnicy stający przed ową fantastyczną budowlą na ogół czują pokorę przed dawnymi budowniczymi. Jeżeli chodzi o koszt takiej wyprawy, najtańszą opcją jest najczęściej Egipt z Niemiec.

Tags: wyprawy, wycieczki, rzeczy, rejs, wizy