Największe atrakcje Szklarskiej Poręby

Posted on 22/04/2019 7:30am

W otoczeniu Szklarskiej Poręby wydobywano onegdaj pegmatyty, poszukiwano ametystów oraz złota. Pewną z pozostałości po tej historii jest tzw. Czerwona Jama - wysoka na 4 metry jaskinia, jaka powstała w trakcie wydobywania pegmatytów.
śpiwory dla dzieci
Source: http://iltex.pl/


W Szklarskiej Porębie warto podziwiać architekturę - miejscowość jest zabudowana oryginalnymi domami z XIX jak też początku XX wieku. Na potoku Kamieńczyk usytuowany jest Młyn świętego Łukasza z XVIII wieku, dodatkową atrakcją będzie budynek braci Hauptmannów, wzorowany na sudeckich drewnianych budynkach, powinniśmy zobaczyć także Wlastimilówkę, domek, w jakim zamieszkiwał i pracował niegdyś artysta malarz Wlastimil Hofman, uczeń artysty Jacka Malczewskiego.


szklarska hotel
Author: Project NEURON
Source: http://www.flickr.com


Trasy na szlakach turystycznych wokół Szklarskiej Poręby umożliwiają czynnie spędzać czas. Dwugodzinna marszruta (trakt czerwony, później czarny) do Wodospadu Kamieńczyka pozwala obejrzeć po drodze fantastyczne skały - Krzywe Baszty oraz Krucze Skały. Do wodospadu Szklarki prowadzi troszkę dłuższa, trzygodzinna marszruta - idziemy przełomem rzeki Kamiennej oraz potoku Szklarka, podziwiając skalne wieże; na trasie jest też Czerwona Jama. Śliczne widoki na Góry Izerskie i Karkonosze oferuje marszruta na Zakręt Śmierci, który jest fantastycznym widokowym punktem (szlak czerwony, później czarny). czas wycieczki to około dwie i pół godziny. Czterogodzinna wycieczka traktem niebieskim oraz zielonym wiedzie Białą Doliną przez góry Izerskie.
W okolicach Szklarskiej Poręby jest kilka wyciągów jak też szlaków narciarskich (na pochyłościach Szrenicy - ok. 20 km zjazdowych szlaków). Trzeba również skorzystać z Izraelskiej Kolei.

Opracowaliśmy dla Ciebie niebywale zajmujące wątki. Wystarczy wybrać adres www (http://www.windsurfing-habenda.pl/). Jeśli masz pewne zagwozdki, to z radością na nie odpiszemy.

Taka właśnie jest Szklarska hotel w owym mieście trzeba rezerwować nawet z tRzymiesięcznym wyprzedzeniem.

Tags: góry, hotel, Rzym, czas, krajobrazy