Nie masz pomysłu w jakim miejscu spędzić wakacje w tym roku? Zdecyduj się na Majorkę!

Posted on 24/10/2019 3:16pm

Z pewnością sporo osób snuje już plany na wakacyjne urlopy. Jedną z bardziej na czasie destynacji wakacyjnych jest Hiszpania. Jednym z najbardziej popularnych wśród turystów miejsc w tym kraju jest Majorka. Jakie rozrywki czekają na nas na tej wyspie?
Na Morzu Śródziemnym znajduje się archipelag Baleary. Jedną z wysp wchodzących w jego skład jest Majorka. To mocno cieszące się popularnością miejsce wśród turystów, też z tych z Polski. Nie ma się więc co dziwić temu, że działające w naszym kraju biura podróży oferują nowym klientom odpoczynek w tym konkretnym miejscu. Dobrą okazją do zaoszczędzenia często niemałych kwot są wypoczynki Majorka Last Minute- na tej stronie bez problemu zdobędziesz pomoc. Cieszące się popularnością wczasy Majorka Last Minute to propozycja dla osób, które decyzję o wyjeździe mogą podjąć w ostatniej chwili. Wyspa jest wspaniałym miejscem dla osób, które planują spędzić własne wakacje nad morzem. Popularne wakacje nad morzem kojarzą nam się przede wszystkim z opalaniem się. Jeśli chcesz przeczytać więcej zajrzyj znajdź to. Majorka jest jednak wyspą, która oferuje turystom znacznie więcej atrakcji. Na odwiedzających ją gości czekają również liczne godne uwagi miejsca.


Tropikalna plaża
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Zwiedzanie Majorki należy zacząć od jej stolicy, Palmy. W mieście nie brakuje licznych zabytkowych kamienic, które wybudowano w stylu barkowym bądź w charakterystycznym dla Katalonii stylu Art Nouveau.Wyjątkowo atrakcyjnym miejscem jest Stare Miasto. Wśród jego ciekawych miejsc na uwagę zasługuje zwłaszcza pałac Almudaina oraz katedra La Seu. Wśród różnych miejsc położonych na wyspie Polacy szczególnie chętnie zwiedzają Velldemossę. To miejscowość, którą wyjątkowo mocno zafascynował się Fryderyk Chopin. Odwiedzał ją razem ze swoją długoletnią przyjaciółką, George Sand. Bardzo wielu osób podróżujących można spotykać w niezwykle ciekawej zatoce Cala de sa Calobra. Oczywiście tak samo tłocznym miejscem wydaje się być klasztor de Lluc. Gromadzą się w nim nie tylko pielgrzymi, ale także osoby zwiedzające, którzy zamiast wypoczynku na plażach są zdecydowani na trekking po górach Serra de Tramuntana. Klasztor leży na wysokości 525 m n. p. m. jest dla nich idealnym miejscem wypadowym na górskie szlaki. Wymienione miejsca to tak naprawdę nieliczne przykłady ciekawych miejsc, które warto jest odwiedzić. Wakacje na Majorce bez wątpienia na zawsze zapiszą się w pamięci tych, którzy się na nie zdecydowali.

Tags: czas, region, trekking, raj