Nie znosisz zimy? Odwiedź tropikalne kraje

Posted on 21/06/2018 10:51pm

W Polsce utrwaliło się już dawno, że czasem, kiedy branych jest najwięcej urlopów wypoczynkowych jest lato. Nic tutaj zaskakującego, bowiem rodziny, których częścią są uczące się pociechy, są zawężone przez system semestralny w szkołach.


Lecz jeżeli problem ten nas nie dotyczy, warto podejść do sprawy w sposób mniej tradycyjny i wykupić podróż w czasie zimy.


hiszpańskie miasto
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Styczeń do najlepszy czas nie tylko na wyjazd na narty. Jest to również okres, gdy na drugiej półkuli gości lato, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Dlatego też, coraz częstszą alternatywą, sugerowaną przez agencje podróży, jest egzotyka last minute. W dzisiejszych realiach, nie jesteśmy ograniczeni tylko do rodzimych przewoźników, możemy również użyć ofert z zagranicy. Na przykład Kuba z Niemiec jest znacznie tańsza niż identyczna wycieczka nabyta w rodzimym biurze - . Pewnie, że potrzebuje to od nas nieco więcej czasu i organizacji, lecz całe szczęście coraz częściej obce firmy wychodzą nam na przeciw. Gdyż egzotyka last minute coraz częściej może być znaleziona na polskich stronach turystycznych - wakacje egzotyczne. Za ich pomocą, zupełnie za darmo, możemy kupić ciekawe wycieczki, na przykład Kuba z Niemiec czy Peru z Irlandii. A któż by nie chciał w styczniu leżeć na plaży, zamiast ziębić się w kraju? W obliczu niedawnych wydarzeń na Kubie, po zgonie totalitarnego przywódcy, za parę lat wySPA ta może nie być już taka sama. Z kolei jeśli wybierzemy Peru, będziemy mieli okazję zwiedzić najbardziej sławne miasto cywilizacji Inków - Machu Picchu. Także dla fanów bardziej standardowych stylów architektonicznych czekają ciekawe wrażenia w Limie.


Jeżeli osobiście masz dość ponurej rzeczywistości, Ameryka Południowa to idealna alternatywa. Pamiętajmy przecież, że styczeń to czas karnawału, a z jego spektakularnego celebrowania znane są latynoskie miasta.

Tags: podróż, SPA, wycieczkę