Niebezpieczeństwa dla środowiska naturalnego, jakie wynikną z powstania kopalni odkrywkowej w Małej Górce.

Posted on 19/02/2019 7:20am

Niedawno odkryte, spore pokłady węgla brunatnego w gminie Miejska Górka wzbudziły sporo kontrowersji wśród mieszkańców tego rejonu. Mianowicie, do mieszkańców nie przemówiły opinie włodarzy gminy, którzy udowadniają, iż wykrycie tak bogatych złóż okaże się dla Małej Górki czymś nadzwyczaj przynoszącym korzyść. W większym stopniu aniżeli atuty dla gospodarki i rozwoju rzucą się bowiem w tym wypadku w oczy spodziewane zagrożenia dla środowiska przyrodniczego, jakie wynikają z powstania kopalni odkrywkowej w Małej Górce.

Mieszkańcy świetnie wiedzą o tym, w jaki sposób ma szansę mieć to ujemne konsekwencje i z tego względu również troszczą się o to, by nie dochodziło do otwarcia odkrywkowej kopalni.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to źródło (https://www.technicast.pl/) każdemu miłośnikowi takiego zagadnienia. One niechybnie też są warte przeczytania.

Miejsce miało już kilka protestów oraz ciągle podpisuje się petycje dzięki którym jest szansa dojść do wniosku, że rzeczywiście powstanie kopalni w tej gminie jest czymś niemożliwym. Mieszkańcy nie chcą zwyczajnie doprowadzić do tego, żeby unicestwione zostało dziedzictwo natury nie tylko w samej gminie którą jest Miejska Górka, lecz na dodatek posiadają także na względzie to, iż może się to negatywnie odbić na sąsiednich miastach - polecamy.

Dotychczas więc sytuacja pozostaje bardzo napięta, gdyż obie strony przekonane pozostają o tym, iż posiadają solidne racje. Przemysł (www.arapneumatik.pl/p-631-stacja-ezektorowa-stacje-ezektorowe-lemax-coval) w gminie Miejska Górka jest na zadowalającym pułapie i mieszkańcy są przeświadczeni, że niewskazane pozostaje zbudowanie kolejnej kopalni. Tego typu kopalnia jest natomiast przez nich postrzegana za zagrożenie, z jakim trzeba się zmierzyć. Dlatego, pisząc do włodarzy gminy i do przedsiębiorców od jakich będzie zależeć wybudowanie kopalni zaznaczają, iż ważne przede wszystkim pozostaje to, iż obowiązkiem jest ochronić środowisko naturalne.

Nie należy tego bez dwóch zdań bagatelizować, gdyż bezpośrednio wyznacza to, w którym kierunku mogą kolejno potoczyć się spory. Takich sporów było już bowiem mnóstwo w Polsce i zazwyczaj nie kończyły się one dobrze. W obliczu takich sytuacji spornych będzie mieć się kontakt z różnymi emocjami, a w takiej sytuacji trudno o właściwy osąd sytuacji.

Należy w takim razie śledzić, w którym kierunku pójdzie sprawa z budową kopalni odkrywkowej w Miejskiej Górce, bo pewne jest to, iż jakakolwiek ze stron sporu nie będzie chciała zarzucić swoich racji. Sprawa jest znacznie bardziej rozbudowana, a podjęcie decyzji będzie zależeć od władz Miejskiej Górki.

Tags: środowisko, miasta, władza, przedsiębiorca, Mieszkańcy, biznesmenów