Niezbędny poradnik wypoczynkowy, czyli co zabrać ze sobą na plażę

Posted on 24/09/2018 12:30pm

Sezon wypoczynkowy w pełni. Powolutku pakujemy walizki, by za moment udać się na upragniony odpoczynek. Obecnie wielu turystów zdecyduje się na morze. Polskie cieszy się wyjątkowym powodzeniem. Szczególnie Gdańsk, serce Pomorza.


Gdańsk
Author: Harald Groven
Source: http://www.flickr.com

Jakie rzeczy powinny koniecznie znaleźć się w naszej walizce? Przede wszystkim pakiet niezbędnych kosmetyków. A pośród nich porządny krem z filtrem UV do opalania. Wysokie temperatury w połączeniu z leżeniem na słońcu mogą nam zaszkodzić. Jeśli o czymś zapomnimy, nic straconego. Zawsze możemy zrobić szybkie zakupy w Gdańsku. Nie łudźmy się, nie pojechaliśmy przecież na koniec świata. Wielość sklepów jest zatrważająca, zatem na pewno znajdziemy to, czego szukamy, nawet takie rzeczy jak podkład pod panele. Przy okazji wizyty w sklepie, możemy też rozejrzeć się za innymi produktami. Nikt nie powiedział, że trzeba wziąć z mieszkania wszystkie niezbędne sprzęty. O ile warto wziąć ze sobą rzeczy osobiste, to pasta do zębów nie wlicza się do nich. Zakupy w Gdańsku można zrobić w sieciowym markecie. Będziemy wówczas mieć pewność, że bez potrzeby nie przepłacamy. Jeśli zażywamy specjalne leki, to pamiętajmy, by zabrać je ze sobą. Szybka wizyta u lekarza może nam zrujnować cały wypoczynek. Ponadto miejmy ze sobą na wakacjach pakiet dokumentów, jak na przykład dowód osobisty, prawo jazdy, a nawet paszport.


Pakując walizkę nie zapominajmy o tym, że podczas powrotu z Gdańska albo innego miejsca będzie ona jeszcze bardziej wypchana. Zostawmy zatem nieco wolnego miejsca. Dlaczego? Z pewnością kupimy upominki czy pamiątki dla przyjaciół. Udając się na zakupy w Gdańsku, znajdziemy mnóstwo pięknych suwenirów: muszelek, bursztynów, wisiorków, rybek, magnesów na lodówkę, produktów z ceneo. Nawet jeśli dla każdego zakupimy symboliczną pamiątkę, będziemy musieli ją przecież bezpiecznie przetransportować do domu. Inwestowanie w ekstra torbę nie jest najmądrzejszym rozwiązaniem, niemniej jednak kilku osobom uratowała skórę. Ale pamiętajmy o tym, że mamy tylko dwie ręce i może być ciężko targać 5 walizek, 2 kufry i sześć toreb podręcznych. Nie dajmy się w końcu zwariować. Jesteśmy na wypoczynku i naszym zadaniem ma być odpoczywanie, a nie shopping. Zwiedzajmy zabytki, a nie centra handlowe. Mały shopping nikomu jeszcze nie zaszkodził, ale codzienne zakupy nie są mile widziane.

Tags: zakupy, sklep, Gdańsk, zakupy w Gdańsku