Paryż – miasto dla zakochanych, do którego warto pojechać o każdej porze roku

Posted on 29/09/2019 6:26pm

Paryż – miasto zakochanych to jedno z najpiękniejszych nazw niniejszego miejsca. Wiele par wybiera stolicę Francji na podróż poślubną, aby przeżyć z kochaną osobą urocze chwile tuż po uroczystościach zawarcia związku małżeńskiego. Częstokrotnie też mężczyźni są zdecydowanie właśnie tam poprosić swą wybrankę o rękę, ponieważ pani będąca pod wrażeniem tego przepięknego miasta z pewnością się zgodzi.


Dobrze rozpocząć wspólne życie na moście zakochanych, opowiadając tę chwilę swoim dzieciom i wnukom. Jeśli zatem i ty chciałbyś pojechać do Paryża, zabierając tam ze sobą własną ukochaną, dowiedz się, co warto tam zobaczyć, by poznać wskazane miasto.
Paryż
Author: Soreen D
Source: http://www.flickr.com


Za najbardziej romantyczne miejsce uznawany jest plac Place de Furstenberg, gdzie dobrze jest siąść wygodnie na ławce i po prostu cieszyć się otaczającym nas dywanem przepięknych, pachnących kwiatów, kiedy słońce wysoko świeci na niebie. Tutaj też warto klęknąć, kiedy chcemy prosić ukochaną o rękę, a potem iść do jednej z przeuroczych restauracyjek, których w tym miejscu nie brakuje (sprawdź więcej). Po tam fenomenalnym rozpoczęciu wspólnego wyjazdu można planować sobie dalsze zwiedzanie, na pierwszych miejscach umieszczając naturalnie wieżę Eiffla. To najbardziej typowy obiekt Paryża, dlatego nie można wyjechać bez fotografii uwieczniającej nas z niniejszą wieżą.

Paryż
Author: Steve Baty
Source: http://www.flickr.com
Kluczowym punktem jest także Luwr, czyli największe muzeum sztuki na świecie, które udostępnia 255 sal z wystawami. Należy mieć naprawdę dużo czasu, ponieważ jest co oglądać oraz czym się zachwycać. Nie można też zapomnieć o Łuku Triumfalnym oraz Wersalu, pałacu z pięknym parkiem, który każdego roku zwiedzają tysiące podróżników. W Paryżu mieści się również znana, gotycka katedra Notre-Dame i najsłynniejsza aleja Paryża, czyli Pola Elizejskie (). To właśnie tutaj w każdym roku odbywają się parady wojskowe.


Jeśli zwiedzimy już Paryż i marzy nam się następna podróż, dobrze tym razem obrać sobie za cel Frankfurt. Naturalnie nie jest to miasto miłości, lecz także zasługuje na odwiedziny, chociaż weekendowe. Frankfurt codziennie jest pełen życia, a jego znamiennym punktem są niewątpliwie lśniące w słońcu drapacze chmur zlokalizowane w samym centrum miasta.

Tags: podróż, wyjazd, katedra Notre-Dame