Pomysły na spędzenie wakacji z dziećmi w Trójmieście

Posted on 29/08/2018 2:13pm

Często zdaje nam się, że wyjazd z dziećmi na wypoczynek to słaby pomysł. Boimy się, że ciężko będzie znaleźć nam pasujące atrakcje dla naszych dzieci. Jednak, kiedy pojedziemy w odpowiednie miejsce, to tego typu kłopotu nie będzie. Dajmy na to atrakcje dla dzieci w Trójmieście to istna mieszanina zabaw dla dzieci, które są bardzo aktywne i dla tych, które lubią spokojniejsze spędzanie czasu.

Trójmiasto
Author: kishjar?
Source: http://www.flickr.com
Tak, więc faktycznie warto pomyśleć o Trójmieście, gdy będziemy poszukiwali miejsca na wypoczynek ze swoimi pociechami. Oczywiście, jeżeli jesteśmy mieszkańcami pracy, to dobrze rozumiemy, że możemy naszą pociechę zaprowadzić np. na zajęcia teatralne albo na spacer, który jest zorganizowany po którymś z miast dla najmłodszych. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie jest sporo atrakcji trzeba jedynie je znaleźć . Nie za każdym razem są niesamowicie reklamowane, ale w każdej dzielnicy coś się dzieje. Jeżeli nasze dzieci lubią budowanie zamków z piasku to można iść z nimi na plażę, a kiedy kochają zwierzęta to dobrym rozwiązaniem okaże się wypad do Zoo. Bo tak naprawdę dzieci nie potrzebują dużo do szczęścia, to bardziej my rodzice bywamy wybredni, a naprawdę dobrze byłoby spojrzeć na wszystko bez nierealnych oczekiwań i cieszyć się tym, co jest a nie zauważać wszędzie jakieś minusy.

Muzeum w Gdańsku

Gdańsk
Author: grego1402
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli wspominamy o Gdańsku to jest to miasto z historią. A historię tą można poznać m.in. w muzeum w Gdańsku. Do wszystkich muzeów można wybrać się całą rodziną, ale nie w każdym z nich nasze pociechy będą czuły się dobrze. Wiadomo, że powinno się dawkować atrakcje dobrane do wieku, czyli zdolności percepcyjnych danej osoby, w tym przypadku naszego dziecka. To, co dla gimnazjalisty może okazać się interesujące dla sześcio- czy siedmiolatka może okazać się po prostu nudne. Z tego powodu należy dobrze się zastanowić, czy nie lepiej do części muzeów iść samemu, by poczuć ten klimat i poznać nieznane nam do tej pory faktami. Warto przyznać, że muzea w Gdańsku są stworzone podług najnowocześniejszych kanonów właśnie po to żeby historia była bardziej jasna, czyli bardziej przystępna dla większego grona odbiorców.

Tags: urlop, plaża, dzieci, Trójmiasto