Pomysły na wakacje - sprawdź na ten temat więcej

Posted on 10/01/2021 9:30pm

Macie już przemyślany urlop? A być może lubicie planować w ostatniej chwili? Przygotowałam dziś dla Was dwa pomysły na niezapomniane wczasy. Pierwszym jest Lwów, w którym pamiątki przeszłości są na każdym nieomal rogu.
Początki grodu sięgają XIII stulecia. Jest to czarujące miejsce, gdzie na każdym kroku spotkać możemy pamiątki przeszłości pozostawione przez mieszkańców. Przez stulecia żyli tutaj, obok siebie Żydzi, Niemcy, Polacy, Ukraińcy i Ormianie. To właśnie owej mieszańce narodów, miasto zawdzięcza niepowtarzalną atmosferę, mnogość a także różnorodność zabytków. Kupując bilety lotnicze Warszawa Lwów koniecznie powinieneś zobaczyć główny punkt miasta którym jest Rynek otoczony pięknymi kamieniczkami, z których każda zasługuje na obserwację. Znajdziemy tam kamieniczkę Królewską, przynależącą dawniej do rodzicieli Jana III Sobieskiego, który przeobraził ją w pałacową siedzibę (dowiedz się czegoś nowego). Z wieży XIX wiecznego ratusza możesz podziwiać panoramę miasta. Największymi zabytkami sakralnym Lwowa są katedra św. Jura. Warto przespacerować się po Prospekcie Swobody, deptaku specyficznym, który znajduje się w miejscu gdzie dawniej znajdowały się miejskie mury. Początek wałów wyznacza pomnik Mickiewicza, a koniec zapierający dech gmach Opery.

Chiny
Author: Richard Barton
Source: http://www.flickr.com
Na założonym w 1786 roku Cmentarzu Łyczakowskim leży wielu sławetnych rodaków, m.in. Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska. Szczególne wzruszenie budzi cmentarz Orląt Lwowskich, gdzie pochowano ok. trzech tyś. Żołnierzy, w tym wielu studentów oraz gimnazjalistów, poległych w okresie polsko-ukraińskich walk o miasto w listopadzie 1918 .Moją ostatnia propozycja na wakacyjną podróż jest taka - kupcie bilety lotnicze Warszawa Pekin. Jeżeli decydujecie się na przybycie do stolicy Chin, weźcie pod uwagę, że to miasto jest ładne oraz nadzwyczaj interesujące, to fakt, ale ma jedną poważną wadę – straszne problemy ze smogiem. Jeżeli zastanawiasz się, co warto zwiedzić w Pekinie, koniecznie poświęć jeden dzień na ujrzenie najbardziej znanych chińskich antyków i miejsc. Jeśli nie starczy Ci czasu na przechadzkę po Wielkim Murze Chińskim, to na pewno zdążysz wybrać się do centrum stolicy na największy i jeden z najbardziej popularnych placów świata – Plac Niebiańskiego Spokoju.
Chiny
Source: pixabay.com
Mieści się w tym miejscu także Chińskie Muzeum Narodowe, Wielka Hala Ludowa oraz Mauzoleum Mao Zedonga.

Zaabsorbowała Cię prezentowana w tym wpisie tematyka? W takim razie kliknij ten link oraz przeczytaj dodatkowo więcej szczegółów w tekście (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-siedlce).

Niedaleko umiejscowiony jest, wpisany na listę UNESCO, największy kompleks pałacowy świata, a więc Zakazane Miasto (zajrzyj). To w najwyższym stopniu rozpoznawalna atrakcja turystyczna Pekinu, kiedyś zamknięta dla wszystkich oprócz rodziny cesarskiej, najwyższych urzędników oraz eunuchów, dziś stoi otworem dla wszelkich zwiedzających.


Jeżeli nie interesują Cię znane zabytki Pekinu, możesz spędzić dzień na przechadzkach po hutongach, zatem zwartych, wąskich uliczkach z parterowymi domkami. Nabędziesz tam drobne pamiątki i skosztujesz miejscowych potraw.

Tags: bilety lotnicze, atrakcja turystyczna, mury miejskie