Restauracyjka - a więc, czy wszystkie lokalizacje w których się konsumuje, można w ten sposób nazwać?

Posted on 15/03/2018 10:50am

Słysząc słowa "lokal gastronomiczny", pierwsze co przychodzi naszym osobom do głowy to miejsce, wewnątrz którym podaje się jedzonko. Bywa to jak najbardziej trafne imaginowanie, jednak wraz z przezwaniem takiego miejsca mamy już mały problem.


wrocław-rynek
Powstało w języku polskim (i nie wyłącznie) kilka określeń, które to mówią o lokalizacji, wewnątrz którym to istnieje możliwość zjeść. Są to między innymi słowa: bar, karczma, czy też jadłodajnia, pub i pizzeria, czy ciekawiąca nasze osoby dziś restauracja. Każdziutkie z tych lokalizacji podaje jedzenie, jednak nie są one tym samiutkim, a na temat czego będzie dzisiejszy tekścik...


Jak można zauważyć, nasz pisany dzisiaj temacik będzie poświęcony lokalikom gastronomicznym z naciskiem na pojęcie "restauracja (tanio restauracja bolesławiec http://www.hotel-garden.pl/RESTAURACJA)", choć to konkretne słowo jest jedynie cząstką ciekawiącego nasze osoby dziś zagadnienia. Wydawać by się mogło, że restauracja to pojęcie ogólnikowe na tego rodzaju lokale z jedzeniem, lecz tak nie bywa. Czym innym bywa na przykład bar, pizzeria i restauracja - każdziutkie z tych pojęć, a również wszystkie inne wymienione we wstępie, posiadają osobiste definicje. My dziś jednakże skupimy się tylko na definicji restauracji, która to mniej więcej brzmi: Restauracja (sprawdź informacje) - lokalik, wewnątrz którym spożywa się posiłki przy stoliku i w którym to aktywnie działa obsługa kelnerska.


Oczywiście restauracje bywają różne - istnieją te mało oficjalne i te Bardzo oficjalne, bardzo taniutkie, oraz bardzo drogie, chociaż restauracje zazwyczaj nie schodzą niżej niż określonego poziomu usług, co właśnie czyni spośród nich lokale na tak nazywanym "poziomie". Dobrze też dodać, że niektóre restauracje są typowo rodzinne, a zaś innych zadaniem jest stworzyć romantyczna atmosferę.

Tags: lokale, jedzenie, miejsce, temat