Rewelacyjne wakacje w Sopocie

Posted on 28/06/2021 2:29pm

Sopot to jedno z trzech miast przynależnych do aglomeracji nazywanej Trójmiastem. Sopot mieści się między Gdańskiem i Gdynią, wzdłuż piaszczystego wybrzeża Zatoki Gdańskiej i uważany jest za najbardziej słynną miejscowość wypoczynkową w regionie. Oglądając oferty na bank warto uwzględnić Sopot i dostatecznie wcześniej zarezerwować noclegi lub wynająć domki letniskowe nad Bałtykiem.

Krzywy Domek w Sopocie
Author: dungodung
Source: http://www.flickr.com/
Miasto Sopot funkcjonuje zarówno, jako kurort turystyczny jak i miejscowość kuracyjna. Jego symbolem jest molo spacerowe – najdłuższy nadmorski pomost wykonany z drewna w Europie (pięćset dwanaście metrów).

Przy molo znajduje się uprzystępniona do obejrzenia latarnia morska oraz Plac Zdrojowy z uzdrowiskowymi budynkami kuracyjnymi, muszlą koncertową i fontanną. Tutaj ma swój początek najważniejszy sopocki deptak i centrum rozrywkowe miasta – ulica Bohaterów Monte Cassino, nazywana potocznie Monciakiem. Deptak zabudowany jest kamienicami z przełomu XIX i XX w. i mieszczą się przy nim kina, teatr, znane kluby, kawiarnie i stragany lokalnych artystów. Stoi także tutaj zdumiewający swoją budową Krzywy Domek.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, kliknij ten link - to bezsprzecznie świetne omówienie (https://primaveraspa.pl/odchudzanie/oferty-specjalne/wczasy-odchudzajace-dla-mezczyzn-6dniowe/) tej kwestii. Koniecznie to przeczytaj!

Sopocki Zakład Balneologiczny ozdobiony jest przez rozmaitego rodzaju witraże i rzeźby i oferuje kuracjuszom zdrowotne kąpiele solankowe oraz inhalacje (szerzej na stronie www - ).Do najistotniejszych zabytków i obiektów miasta należą: ewangelicko – augsburski Kościół Zbawiciela, średniowieczne grodzisko powszechnie nazywane „Górą Zamkową” bądź „Patelnią” na szczycie którego mieści się obwałowany majdan grodowy o rozmiarach czterdzieści pięć na czterdzieści dziewięć i pół, cmentarz żydowski z tysiąc dziewięćset trzynastego roku, Dworek Sierakowskich i Dworek Młynarza.

Na zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu w Sopocie czeka multum atrakcji: lodowisko zlokalizowane na lądowej stronie mola, wyciąg narciarski na Łysej Górze, korty tenisowe, Aquapark, boiska siatkówki plażowej i szansa uprawiania wielu sportów wodnych.Najistotniejszą przygotowywaną w Sopocie imprezą jest Sopot Festival, podczas, którego na estradzie Opery Leśnej grają zarazem polskie, jak i zagraniczne znakomitości. Inne ciekawe sopockie wydarzenia, które są organizowane w mieście, to: Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Festiwal TopTrendy i Kabareton, Sopot Film Festival. Sopot jest także gospodarzem istotnego turnieju tenisowego Orange Prokom Open (dodatkowe informacje - na tej stronie).

Do wyjątkowo cennych terenów w sąsiednich okolicach Sopotu jest zalesiony Trójmiejski Park Krajobrazowy a także Rezerwat Przyrody Zajęcze Wzgórze z wieloma unikatowymi gatunkami roślin i ptaków.

Decydując się na spędzenie wakacji w Sopocie należy poświęcić trochę czasu na odwiedzenie też Gdyni i Gdańska. Najłatwiej jest dostać się tam słynną kolejką kursującą przez Trójmiasto. Poza tym do Gdyni można dotrzeć rowerem specjalną ścieżką rowerową bądź na piechotę wybrzeżem.

Author: k.s.