W jaki miejscu szukać sprawdzonych obozów jeździeckich

Posted on 13/06/2019 7:16am

Każdy obóz jeździecki przeznaczony będzie dla ludzi lubiących jazdę konną. Te osoby potrafią podczas pobytu na obozie cieszyć się samą jazdą konną, a równocześnie kontaktować z innymi miłośnikami jazdy konnej. Dzięki temu potrafią nawiązywać kolejne przyjaźnie i znajomości, które pozwolą im później na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań.


Oczywiście jazda konna zezwala również przebywać na świeżym powietrzu i rozwijać umiejętności sportowe co powoduje, że będzie polecana wszystkim ludziom chcącym w przyszłości zawodowo zajmować się końmi i zmagającym się z chorobami układu nerwowego czy wymagającym rehabilitacji neurologicznej.
konne]


morze
Author: Federica Di Fiore
Source: http://www.flickr.com


obozy konne
Author: cff 5_3
Source: http://www.flickr.com


Trzeba przyznać, iż kontakt z końmi pomaga zwłaszcza dzieciom, które z powodu swojej choroby przeżywają jakieś problemów w kontaktach z otoczeniem i nie chcą zaufać żadnym nieznanym sobie ludziom i zwierzętom. Tymczasem warto wyszkolone konie są bardzo spokojne i mogą nawiązywać niezwykle bliski kontakt z człowiekiem stając się jego prawdziwymi przyjaciółmi. Będzie to niezwykle ważne, ponieważ jazda konna opiera się na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu pomiędzy człowiekiem a koniem - obóz jeździecki.


Dobrze zorganizowany obóz jeździecki zezwala na naukę jazdy konnej przez nawet szczególnie opornych uczniów. Spokojny koń potrafi najpierw przekonać kursantów, że nie muszą się niczego obawiać, bowiem nie zrobi on im żadnej krzywdy. Poza tym umie spokojnie spacerować pod kontrolą instruktora po wybranym przez niego terenie i nie zaskakiwać niczym osoby pierwszy raz na nim siedzącej. Naturalnie taka osoba także powinna uważać na to, żeby konia niczym nie spłoszyć i nie wystraszyć, jednakże w przypadku wyszkolonego konia będzie o to rzeczywiście bardzo trudno. Po pewnym okresie instruktor jest mógł pozwolić swojemu kursantowi na samodzielną jazdę na znacznie dużych odległościach - obozy konne.
Natomiast osoby dobrze obeznane z końmi będą mogły po prostu zabierać konie na jakieś dłuższe wycieczki po okolicy. Toteż nowoczesne obozy jeździeckie są w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie praktycznie wszystkich osób do nich przyjeżdżających.

Tags: kurs, dzieci, konie