W jaki sposób możemy spędzać majówkę

Posted on 23/07/2018 9:11am

Po ciężkiej zimie przyszła wreszcie zielona wiosna. Fachowcy oceniają, że w trwającym roku dni majówkowe będą wyjątkowo ciepłe. Rodacy gremialnie wyjadą na urlop, by napawać się gorącem. Dla ludzi, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie zamierzają pojechać na dni wolne, przeznaczamy ten oto krótki przewodnik. Opisujemy w nim 3 atrakcyjne kierunki, które należy brać pod uwagę.

Na początek Zakopane Atrakcje turystyczne w tej górskiej miejscowości chyba są wszystkim znane, jednak trzeba krótko je wypisać. Kluczową sprawą, która zachęca do odwiedzin przyjezdnych z Polski i z zagranicy, jest położenie Zakopanego. Tatry to cudowne góry, które zapewniają wspaniałe krajobrazy i idealne na wędrówki szlaki górskie. Następną atrakcją jest naturalnie ciekawa kultura lokalna, która tworzy wyjątkowy klimat. Każdy powinien spróbować tradycyjnych potraw i posłuchać koncertujących górali. Zwolennicy sportów na pewno powinni zwiedzić największą w kraju skocznię narciarską. Zobacz również: .Author: Młyn Klekotki
O ile chodzi o Karpacz atrakcje turystyczne są tam na pewno mniej porywające, ale i tak warto pojechać do tego kurortu. Dla najmłodszych Karpacz oferuje świetny tor saneczkowy, który pracuje cały rok i gwarantuje cudowną rozrywkę. Maluchy muszą również odwiedzić lokalne Muzeum Zabawek, które ma olbrzymie zbiory eksponatów z całego świata. Dobrą atrakcją jest Świątynia Wang, drewniany kościółek przywieziony z Norwegii. Należy dodać, że ta dolnośląska miejscowość jest najatrakcyjniejsza dla turystów zimą, bo działa tu sporo świetnych tras narciarskich.

Dla osób żyjących w sąsiedztwie południowej rubieży najciekawszym kierunkiem są Czechy Atrakcje turystyczne tego niewielkiego państwa ciężko jest tu wypisać. Pierwszym celem wycieczek powinna być Praga – największe miasto Czech i mocno bijące serce tego kraju. Trzeba również pojechać na urlop w okolice leżące bliżej granicy z Polską, na przykład do zabytkowego miasta Jesionik.

Tags: przewodnik, stolica, urlop, góry, miasto, wyprawy, wycieczki, dzieci, miasta, kultura, Muzeum, Polacy, krajobrazy