W jaki sposób zakupić tanie bilety lotnicze?

Posted on 03/08/2018 7:27am

Skuteczne bukowanie biletów w najtańszych liniach nastręcza sprytu oraz cierpliwości. Niektórym zajmuje to parę godzin, innym nawet kilka dni.


Biegli poszukiwacze najtańszych biletów wiedzą, jak przy przedsprzedaży biletu oszczędzić nawet paręset złotych.
Mają własne sposoby na to, żeby w ciągu roku polecieć zagranicę nawet kilka razy wydając na to dosłownie grosze. Wymaga to jednakże uporu, chwytu a także dyscypliny.


Koszty biletów na stronach tanich linii potrafią zmieniać się nawet kilka razy na dzień. Dlatego nadzwyczaj ważne jest, o której godzinie je sprawdzamy. Ceny często skaczą tuż przed weekendem, albowiem wiadomo, że wówczas mniej osób pracuje, zatem więcej posiada czas na planowanie podróży oraz rezerwowanie lotów. W weekendy nie pracują również działy odpowiedzialne w lotniczych firmach za niedrogie loty. opłaty za bilety, z tej samej przyczyny, rosną także w porze wieczoru. Jeszcze dwa lata temu ceny biletów były zdecydowanie tańsze w nocy. Sądem specjalistów, obecnie najbardziej korzystne promocje zdarzają się w przeciągu dnia, dlatego najlepiej wypatrywać ich od 8 do 18. To naturalnie zajęcie dla cierpliwych. Czasami bilety promocyjne będą wypuszczone w poniedziałek o 13.00, a niekiedy w czwartek o 19.30. Nie ma tutaj reguły, dlatego należy sprawdzić ceny biletów kilka razy w ciągu dnia oraz najzwyczajniej czatować na okazję.


fajerwerki w sylwestra


O ile najodpowiedniejszej godziny na rezerwowanie biletu (szczegóły tu: http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-kanady) możemy podać, o tyle jest zasada dotycząca doboru daty.
Jeżeli chcemy nabyć niedrogi bilet, nie wpisujmy w przeglądarce dokładnej daty. W 95 proc. przypadków bilet (szerzej tutaj: http://www.lot.com/pl/pl/bagaz-rejestrowany) "podskoczy", jako że ponieważ podajemy datę, będziemy na nią teoretycznie zdecydowani.

Tags: lot, bilety, czas, natura, opłaty