W jakim miejscu w obecnym roku roku będziemy spędzać swoje wakacyjne wczasy?

Posted on 11/07/2018 6:28pm

Pomimo tego do wakacji mamy jeszcze naprawdę ogrom czasu, ale można już teraz zacząć planować swój urlop. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że w na czasie miejscowościach turystycznych zarezerwowanie miejsca noclegowego na ostatnią chwilę można być naprawdę trudne. Wśród najchętniej wybieranych przez naszych rodaków destynacji odnajdziemy góry. Urlop w górach cieszą się niezwykle ogromną popularnością.


nocleg w górach
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Wczasy w górach to dla sporej grupy Polaków wyjazd do Zakopanego. To turystyczne miasteczko położone u podnóża Tatr ma wszystko, czego można oczekiwać od takich miejscowości: dobry klimat, gościnnych ludzi, smaczną kuchnię i niezwykłe widoki. Z wielu miejsc Zakopanego doskonale widać Giewont, a bystre oko wypatrzy nawet stację pogodową na Kasprowym Wierchu. Szlaki turystyczne, które poprowadzone zostały przez Tatry to trasy o różnym stopniu trudności. Za sprawą tego każdy turysta odnajdzie dla siebie drogę doskonałą, która będzie dopasowana do jego możliwości i umiejętności. Dla osób które dopiero zaczynają poleca się tak naprawdę dolinki reglowe, do których należy między innymi słynna Dolina Kościeliska. Modna jest również Dolina Chochołowska, która jest jedną z dłuższych tego typu doliną w Tatrach polskich. Chętnie odwiedzana przez turystów jest także Dolina Strążyska, którą przemierza wielu zainteresowanych udających się na Giewont. Wśród najmodniejszych szlaków znajduje się także ten prowadzący na Czerwone Wierchy. To wycieczka długa i męcząca, ale równocześnie pełna ciekawych wrażeń. Widoki, które rozpościerają się z tego szlaku na zawsze pozostają w pamięci.


pokój z widokiem na góry
Author: Scott Jordan
Source: http://www.flickr.com
Zakopane ma naprawdę bogatą bazę noclegową: poznaj szczegóły na - dlatego jest to idealne na wczasy w górach. Funkcjonują tutaj tutaj pięciogwiazdkowe hotele, pensjonaty i kwatery prywatne. Zatrzymać warto się również w jednym ze schronisk tatrzańskich. Takim dość popularnym jest to nad Morskim Okiem, ale nie można zapominać również o schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich czy w Dolinie Roztoki. W każdym z tych miejsc poczujemy specyficzny klimat, którego nie znajdziemy nigdzie indziej jeśli chodzi o takie miejsca. Urlop w górach to doskonała okazja do tego by aktywnie spędzić czas. A po dniu spędzonym na szlaku można zdecydować się na wyjście do jednej z dużej ilości karczm i jak się je właśnie w tym regionie.

Tags: urlop, wypoczynek, Tatry, Zakopane