Wakacje nie tylko w Polsce

Posted on 22/06/2018 8:55am

Coraz więcej osób wybiera wypoczynek wakacyjny we Włoszech, aby mieć pełne przekonanie że pogoda ich nie rozczaruje. Jednym z najczęściej wybieranych stron urlopów we Włoszech jest północny Adriatyk. Plaża na pełnej linii brzegu górnego Adriatyku jest obszerna i piaszczysta. Niestety wszędzie przeważają płatne sfery.

Wakacje nad morzem
Author: Justin De La Ornellas
Source: http://www.flickr.com
Przy rezerwacji hotelu, powinno się zapytać, czy oferują dostęp do prywatnej hotelowej plaży. Morze w tym miejscu posiada doskonały turkusowy odcień, a zejście do wody jest proste i pewne nawet dla dzieci. Dla osób jakie cenią zestawienie wypoczynku ze zwiedzaniem, pociągającą okaże się pagórkowata i zielona Liguria. Jest to jedna z najpiękniejszych obszarów w Europie.

Miejscowe kurorty zupełnie nie przypominają turystycznych miast północnego Adriatyku. Miasteczka w Ligurii wydają się być bardziej elitarne, mniej hałaśliwe, góruje tu historyczna zabudowa i środki miast zwrócone w stronę morza. Wszystkie uzdrowiska Ligurii połączone są linią kolejową, dzięki czemu spędzając wczasy w jednym miejscu z łatwością można zwiedzić okoliczne miejscowości. Niestety wybrzeża są tutaj kamienne i dla entuzjastów kąpieli słonecznych trochę nieprzystępne.

Plaże położone na południe od Rzymu są sporadycznie uczęszczane przez wędrowców z Polski. Koszty na południu generalnie są dość niższe niż na przykład na górnym Adriatyku, czy w Ligurii. Wybrzeża w tej okolicy się niewielkie i zatłoczone, hotele drogie, lecz niedogodności wynagradzają bajkowe pejzaże, cudowna zabudowa, niezła kuchnia. http://www.eholiday.pl/ http://www.eholiday.pl/noclegi-wroclaw-48337-agroturystyka.html


Taniej jest w mniej głośnych kurortach na wybrzeżu Kalabrii i Kampanii. Są to rolne regiony o niskim zaludnieniu, dzięki czemu znacząca większość plaż jest bezpłatna. W mniejszych miejscowościach poza jasnym piaskiem i turkusowym morzem, będziemy mogli napawać się dość szeroką swobodą na plaży.

Wybrzeże Toskanii to stosowny kierunek dla tych osób, które pragnęłyby połączyć odwiedzanie bajkowej Toskanii z odpoczynkiem na plażach. Wybrzeże Toskanii jest nieprzeciętne, bowiem na względnie krótkim obrębie jest możliwość odkryć zarówno skaliste urwiska, jak i obszerne piaszczyste wybrzeża.

Tags: Europa, plaża, morze, hotel, klify