Wczasy w tropikach

Posted on 31/01/2019 8:46am

Biuro podróży oferuje wycieczki na Karaiby. Wyspy Karaibskie to rejon pomiędzy kontynentami Ameryk. W skład Karaibów wchodzą: Antyle, Wyspy Bahama, Kajmany oraz część państw wyspiarskich leżących na Morzu Karaibskim.Karaiby zostały odkryte przez Kolumba w 1492 roku i dość szybko skolonizowane przez mocarstwa europejskie.Razem obejmują one obszar ok. 250 tys. km², zamieszkująca tam ludność przekracza 40 mln.

palma
Author: Joe deSousa
Source: http://www.flickr.com
Wycieczki na DominikanęW skład wysp Karaibskich wchodzi Dominikana. To drugie co do wielkości, po Kubie - państwo na Morzu Karaibskim. Dominikana (dominikana wakacje) posiada niezwykły urok. To istny raj na ziemi. Są tam liczne palmy kokosowe, przepiękne plaże z białym piaskiem , krystalicznie czysta, błękitna woda orazrafy koralowe. Mieszkańcy Dominikany są niezwykle gościnni, pełni energii i ciągle uśmiechnięci. Dominikana zapewnia też wspaniałe egzotyczne smaki - soczyste owoce, świeże warzywa, doskonałe owoce morza i dania z grilla.

Na Dominikanie można zatem rozkoszować się wypoczynkiem na rajskich plażach albo korzystać z różnorodnej oferty sportów. Można grać w golfa na najpiękniejszych polach golfowych na wyspie albo nurkować, obserwując fascynujący podwodny świat. Jasnoniebieskie, krystaliczne wody w koło Dominikany stwarzają doskonałe warunki do nurkowania.

Jeżeli intryguje Cię niniejszy wpis, to bez wahania kliknij tu oraz przeczytaj oprócz tego inny równie pasjonujący pomocny serwis.

Znaleźć tam można naturalne rafy koralowe, różne gatunki ryb, małe jaskinie, a także zatopione wraki! Najlepszymi miejscami do nurkowania są m.in: Punta Cana, La Caleta, Bavaro, wyspy Saona i Watalina a także od strony Atlantyku - Samana oraz Montecristi.

Będąc na Dominikanie, warto wybrać się również na wycieczki fakultatywne. Oferujemy wycieczki do następujących miejsc. Playa Cofresi jest położona około 6 km od Puerto Plata. Jest słynna dzięki obfitym pokładom bursztynu, egzotycznym plażom, rafom koralowym oraz pagórkowatej okolicy obrośniętą tropikalną roślinnością.Sosua to niezwykle urokliwe miejsce zwane także karaibską Ibizą. Leży 20km na wschód od Playa Dorado. Plaże w tamtejszej okolicy zaliczane są do najpiękniejszych odcinków wybrzeża na Północy Dominikany.

windsurfing
Author: Albert Torelló
Source: http://www.flickr.com
Dominikana - nurkowanie
Jest to świetne miejsce do nurkowania, jednakże ze względu na niezwykle wysokie fale na plażach nie ma możliwości uprawiania motorowych sportów wodnych oraz windsurfingu. Sosua jest więc wspaniałym miejscem dla odwiedzających, szukających atrakcji i aktywnego odpoczynku. Bayahibe to niebywale urocza wioska rybacka leżąca w małej zatoczce.Są tam charakterystyczne kolorowe chatki, kawiarenki i restauracyjki, kutry rybackie oraz piękna plaża. To wszystko gwarantuje spędzenie niezapomnianych wakacji. Dodatkowe - wartościowe informacje

Tags: plaże, Bursztyn, windsurfing, Kuba, wraki