Więcej niż produkcja trunków, czyli królestwo rodzimego wina tuż przy południowej granicy

Posted on 11/10/2021 7:07am

Tuż przy południowej granicy Polski wytwarzane są polskie wina czerwone i białe, wytrawne i półsłodkie. W małej wiosce Przysieki można zobaczyć sposób funkcjonowania winogradu, ale też próbować trunków i nabywać te niepowtarzalne wyroby. Winnica Dwie Granice powstała w 2004 roku.

Winnica
Author: Reynaers Polska
Source: Reynaers Polska
Nazwa nie jest przypadkowa – odwołuje się do specyficznego umiejscowienia winnicy na granicy dwóch wiosek. Na jej kompleksie uprawiane są takie typy winogron, które tolerują polski klimat. Pracownicy winnicy od początku do końca własnoręcznie produkują z nich napój, a efekty swojej pracy trzymają w piwnicy.

Winnica udostępnia gościom oglądanie swoich terenów oraz degustację i nabywanie win. Co ważne, oferuje także odwiedzającym napoje wyprodukowane w bardzo limitowanych ilościach, z nastawieniem konkretnie na smakowanie. Skosztować win można w przygotowanej na ten cel sali albo niewielkiej, klimatycznej piwniczce.Winnica Dwie Granice zdecydowanie wybiera jakość, a nie liczbę przygotowanych butelek. Wina z Przysiek są unikalne i luksusowe, co powoduje, że stanowią idealny patent na upominek dla bliskiej osoby. Winiarnia skupia się jednak nie tylko na wytwarzaniu wina. Dużą wagę przykłada także do promowania enoturystyki, czyli turystyki koneserów win.
Wino
Author: CCFoodTravel.com
Source: http://www.flickr.com
Podróżują oni do terenów słynących z winiarskich tradycji, zwiedzają i kosztują lokalnych wyrobów. Winnica to obowiązkowy przystanek na takiej trasie. Podczas oprowadzania po terenie, pracownicy winogradu zdradzają odwiedzającym tajniki swojej pracy i dzielą się anegdotkami. Przewodnicy posługują się językiem angielskim, a nawet węgierskim! Nic dziwnego, w końcu właściciele winnicy, właśnie na Węgrzech pokochali ten napój.

Winnica Dwie Granice to realizacja ich marzeń i powód do satysfakcji. W codziennej pracy przyświeca im zasada gościnności bez granic. Każdy gość jest serdecznie witany i może spodziewać się profesjonalnej obsługi. Winnica w Przysiekach może poszczycić się nie tylko pięknym położeniem i ciepłą atmosferą, ale także podziwem koneserów. Zdobyła już kilka odznaczeń podczas konkursu win w Jaśle!

Tags: winnica, wino, trunek, produkcji, degustacja