Włochy - co należy zobaczyć ?

Posted on 05/10/2021 7:51am

Mało jest ludzi, którzy potrafią oprzeć się czarowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tegoż państwa, będzie chciał wrócić. Sycylię - najogromniejszą wyspę Morza Śródziemnego charakteryzuje niepowtarzalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny oraz wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, bogata śródziemnomorska fauna i flora i kultura oraz sztuka powodują, że Sycylia należy do bardzo fascynujących miejsc na świecie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić każdego turystę bez względu na jego oczekiwania.
Włochy
Author: Romtomtom
Source: http://www.flickr.com
Znaczna rozpiętość terytorialna sprawia, iż można tutaj spotkać tak łagodny klimat umiarkowany, jak także gorące regiony nad Adriatykiem. W wielu regionach znajdują się stare miasta, przyciągające uwagę oryginalną architekturą a także legendami.

Czy zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to idź tu (https://pensjonaty-bieszczady.pl/) i przeglądnij tam nowe frapujące wpisy. Nie ociągaj się!

Fascynująca jest także włoska kuchnia a także pejzaże oraz bliskość Rzymu, przesiąkniętego szczególną atmosferą.Trudno by było wymienić na jednym oddechu wszystkie włoskie miasta, które warto zobaczyć. Jedne z nich są bardziej popularne, posiadające wręcz legendarną popularność oraz stanowiące miejsce pielgrzymek wierzących katolików bądź zakochanych, inne, leżące na uboczu, są cichymi świadkami historii. Do tych pierwszych zalicza się Wenecja elbląg kanał rejsy Rzym, do drugich skromne miasto San Gimignano, Syrakuzy czy Bari. Projektując eskapadę do Włoch oraz zwiedzanie zabytków nie możemy nie uwzględnić tych najistotniejszych.


Włochy
Author: Amphipolis
Source: http://www.flickr.com
Na pierwszym planie powinna znaleźć się Piza z czarująca i zagadkową Krzywą Wieżą jak też kompleksem zabytków sakralnych sprzed stuleci. Miłośnicy budownictwa sakralnego nie rozczarują się w tym kraju, gdyż w każdej większej miejscowości znajdzie się jakiś wart podziwiania obiekt. W Padwie warto zwiedzić Bazylikę św. Antoniego, z kolei w Bolonii Bazylikę Santo Stefano. Kościoły znajdą się z Sienie, Turynie a także Rawennie oraz w wielu innych włoskich miastach. Nie można też zapominać o fortecach i pałacach, jakich w tym państwie są dziesiątki. Te w największym stopniu warte uwagi, to Castello Estense w Ferrarze, Gród polskiej królowej Bony we włoskim Bari czy też czarowny, mieszczący się na urwisku Zamek Miramar w Trieście.

Nie zwlekaj więc, i już dzisiaj wbij w przeglądarkę hasło Włochy wycieczka by podziwiać ten cudowny kraj - .

Tags: plaża, miasto, wycieczka