Wycieczki do USA - co warto odwiedzić na wschodnim wybrzeżu?

Posted on 06/01/2021 12:00am

Stany Zjednoczone Ameryki z uwagi na liczne różnice kulturowe jak również klimatyczne tworzą łakomy kąsek na przygodowej mapie nie jednego Europejczyka. Teren tego kraju jest wielce rozległy, na mocy czego głębokie poznanie całości byłoby wielce czasochłonne. Co warto zobaczyć we wschodniej części kraju?


USA
Author: M Contos
Source: http://www.flickr.com
Wschodnie Wybrzeże to w największym stopniu zurbanizowany i najgęściej zaludniony obszar USA. Pierwszą atrakcją, bez jakiej dostrzeżenia nie wypada opuścić „światowej stolicy” jest symboliczna Statua Wolności, która najdoskonalej widzialna jest z parku Battery. To akurat tam wycieczki USA są najczęściej organizowane. Dla wszystkich, którzy nie zdołają pozwolić sobie na zbyt długie rozpoznawanie Nowego Jorku dobrą informacją będzie fakt, iż panoramę ślicznego Manhattanu w całej wielkości można obejrzeć z najwyższego aktualnie w Nowym Jorku wieżowca - Empire State Building.

Innym miejscem, będąc w Stanach powinno się odwiedzić jest położone na północ od NY miasto Niagara Falls, w którym można zobaczyć, znajdujący się na krawędzi USA i Kanady słynny wodospad. Dobrze jest udać się do położonego dalej na południe, gwarnego Waszyngtonu, do jakiego także wycieczki USA są planowane.

USA
Author: Bob Doran
Source: http://www.flickr.com
Przystanek w stolicy nie może się obejść bez podróży w obszar Kapitolu oraz Białego Domu, przed którym, na sąsiednim placu Freedom Plaza stoi monument Tadeusza Kościuszki.

Mnóstwo ludzi szuka interesujących faktów na ten temat problem. Trafnym rozwiązaniem będzie wejść na nasz serwis. Naprawdę warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

Dobrze jest również odwiedzić Bibliotekę Kongresu i także mauzoleum prezydenta Lincolna. Dla tychże, którzy wolą relaksować się biernie, leżąc na słońcu oraz popijająć drinki z parasolką, doskonałym zwieńczeniem wyprawy po Wschodnim Wybrzeżu USA, stanie się wizyta w Miami. Spacery po piaszczystych plażach nad krajem oceanu, bez wątpienia dostarczą niezapomnianych przeżyć na odległe lata.

Multikulturowy temperament kraju, którym są Stany Zjednoczone gwarantuje zamożność niepowtarzalnych atrakcji turystycznych, od zajmujących zabytków przez śliczne parki narodowe i ogniste plaże, aż po punkty, w jakich zdaża się odpocząć prężnie i przez sekundę poczuć się jak dziecko. Wskutek tego każdy, obojętnie od swoich pragnień i celu wyprawy, z pewnością znajdzie w tamtym miejscu coś dla siebie.

Tags: Stany Zjednoczone, przystanek, postój, NY