Wyjazd pod namiot to jedna z najfajniejszych opcji na spędzenie urlopu, choć dziś już trochę zapomniana

Posted on 28/04/2021 8:46pm

Taka ewentualność pozbawiona wszelkich wygód, może być świetną zabawą. planując krótszy lub dłuższy wypoczynek na łonie natury, wyjeżdżając na ryby albo na zbieranie grzybów do lasu, wcześniej pamiętajmy o spakowaniu odpowiedniego wyposażenia.
Pamiętajmy także o właściwym ubiorze. W temacie ekwipunku podstawowym winien być namiotu a dokładnie stelaż do namiotu. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy nie jesteśmy użytkownikami namiotu właśnie kupionego. Stelaż to, jak wiadomo, dość istotna część namiotu. Przekonali się o tym zapewne ci, którzy po dotarciu do miejsca docelowe spostrzegli brak tegoż właśnie w pokrowcu zawierającym namiot, bo został w domu. Mimo używania dobrych jakościowo stelaży na skutek wichury, kontaktu z wielkim zwierzęciem bądź utraty równowagi jakiegoś obywatela okazać się może, iż stelaż - strona - zostaje zepsuty. Uszkodzenie takie uniemożliwia zwyczajowe użytkowanie namiotu. Warto wiedzieć, iż reperacji stelaża bywa, że można dokonać we własnym zakresie. Można także oczywiście bez trudu kupić nowiuteńki stelaż do namiotu.


autokar
Source: pixabay.com


stelaż do namiotu
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com


Oprócz innych elementów ekwipunku, który okazać się może nam konieczny, skupmy się na stroju. Powinien być to ubiór stosunkowo lekki, przewiewny, oferujący spory komfort cieplny, głównie wtedy, jeśli taką wyprawę planujemy na chłodniejszą porę roku. Znakomitym rozwiązaniem mogą być koszulki icebreaker. Odzież Icebreaker może znakomicie sprawdzić się nie tylko na biwaki ale również przez okrągły rok. Dzięki wyjątkowym parametrom wełny merino, ubrania takie w ogromnym tempie zyskują coraz szersze uznanie i stały się opcją dla powszechnie stosowanych włókien sztucznych.
Zadbajmy przede wszystkim o to, by spakować odzież praktyczna, cechującą się zwiększoną wytrzymałością, a poza tym odzieżą dobrze wentylowaną, zapewniającą utrzymanie odpowiedniej temperatury ludzkiego ciała.

Tags: ubrania, plan, natury