Z jakiego powodu Łódź jest współcześnie znakomitym miejscem dla prowadzenia własnej firmy?

Posted on 07/08/2018 7:19am

Obecnie coraz więcej osób podejmuje decyzję o założeniu własnej firmy. Najczęściej, jest to podyktowane chęcią pracy na własny rachunek bądź problemami z odszukaniem interesującej posady. Na szczęście, gospodarka wolnorynkowa, jaka zaczęła funkcjonować w Polsce po zakończeniu komunizmu spowodowała, że każdy ma szansę na prowadzenie biznesu. Aglomeracje starają się być coraz bardziej atrakcyjne dla przedsiębiorców.

Łódź
Author: Jan Kraus
Source: http://www.flickr.com
Wyjątkiem w tym względzie nie jest Łódź, jedno z największych miast w Polsce, w okresie PRLu słynące z prowadzonej produkcji przemysłowej. Z jakiego powodu Łódź stała się idealnym miejscem dla osób, które chcą posiadać własną firmę? Głównie, ze względu na fakt, że dysponuje faktycznie atrakcyjnym zapleczem konferencyjnym. Obecnie, konferencje Łódź można zaplanować w parę dni bez większych kłopotów, ponieważ działające w tym mieście centra konferencyjne oferują bogaty wachlarz usług - .Dobrym miejscem na konferencje jest też hotel w Łodzi, szczególnie jeśli spotkania mają trwać kilka dni, ponieważ hotel jest w stanie zagwarantować także komfortowe noclegi. Łódź dodatkowo dysponuje bardzo wieloma biurami, jakie cechuje nie tylko doskonała lokalizacja, ale również atrakcyjny wystrój, co dziś dla większości firm ma wielkie znaczenie. Ważna jest też liczba osób poszukujących zatrudnienia, które mogą stać się naprawdę sumiennymi pracownikami. Łódź to w dodatku szeroki rynek zbytu. Jedną z najcenniejszych zalet tego miasta jest ponadto jego zlokalizowanie. Z jakiego powodu?

Łódź mieści się w centrum Polski oraz jest wygodnie połączona z pozostałymi częściami kraju, dzięki czemu ewentualny transport towarów jest dużo łatwiejszy. Miasto posiada też własny port lotniczy. Nie można się w związku z tym dziwić, że dziś Łódź gwarantuje przedsiębiorcom faktycznie bardzo dobre warunki i jest kolebką wielu ciekawych star up-ów. Można się spodziewać, że ich ilości będzie w przyszłości sukcesywnie wzrastać. Zaplecze kadr, ilość biur oraz centrów konferencyjnych oraz lokalizacja miasta to jego priorytetowe zalety, które zauważają młode osoby planujące zacząć pracę na własny rachunek.

Tags: Wystrój, biznes, lokalizacja